Bílovec: On-line výuka a šití roušek, to je denní chléb pedagogů gymnázia

26.03.2020 19:33

Učitelé z Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci se kromě výuky „na dálku“ věnují i pomoci ostatním v boji s koronavirem. Nejdříve zrevidovali školní sklad chemikálií, aby látky, ze kterých se vyrábí dezinfekce, předali Bílovecké nemocnici.

Bílovec: On-line výuka a šití roušek, to je denní chléb pedagogů gymnázia
Foto: bilovec.cz
Popisek: Bílovec
reklama

Pak se pustili do šití roušek, kterých už vyrobili přes 400 kusů. Roušky posílají primárně do okolních nemocnic. „Výuka na dálku není snadná ani pro učitele ani pro žáky. Jsem ale rád, že se v této neočekávané situaci pedagogům podařilo nastavit nový způsob výuky. Znám případy, kdy pedagogové nové učivo streamují nebo třeba ve skupinkách přes internet konverzují v cizím jazyce. Všem takto aktivním pedagogům velice děkuji, je skvělé, že se situace chopili jako určité výzvy a snaží se svým žákům co nejvíce předat,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny a upozornil na pedagogy z Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci, kteří se kromě výuky věnují i dobrovolnické činnosti.

V šesti pracovních skupinách učitelé šijí bavlněné roušky. Od víkendu jich ušili přes 400. Rozdělili je mezi Nemocnici Nový Jičín, Bíloveckou nemocnici, Polikliniku Bílovec i další zájemce. V šití dalších roušek budou pokračovat do té doby, dokud o ně bude zájem.

Anketa

Vadilo by vám, kdybyste kvůli koronaviru nemohli v létě cestovat do zahraničí?

82%
hlasovalo: 35262 lidí

„Než se naši učitelé pustili do šití roušek, důkladně prošli sklad chemikálií potřebných pro běžnou výuku, výuku nadaných žáků či volnočasové aktivity. Všechen glycerol, peroxid vodíku a ethanol, ze kterých se vyrábí desinfekce, jsme předali Bílovecké nemocnici. Gymnázium má moderní chemickou laboratoř i kvalifikované zaměstnance, tyto kapacity jsme na výrobu desinfekce nabídli Moravskoslezskému kraji. Kraj ale využívá jiná odborná pracoviště, a tak se u nás desinfekce nakonec nevyráběla. Přesto mě těší, že jsme alespoň pomohli dodanými chemikáliemi,“ řekl ředitel bíloveckého gymnázia Pavel Mrva a dodal, že gymnázium také nemocnici darovalo zásobu antibakteriálních mýdel a také ochranné pomůcky. Šlo o 14 štítů a 12 ochranných brýlí.

„Koronavirus nám v mnoha ohledech změnil život. Na jednu stranu zažíváme spoustu omezení, na stranu druhou se můžeme radovat z přístupu svého okolí. Každý den mě fascinují desítky příběhů lidského nasazení, dobrovolnictví, ochoty a slušnosti. Ten bílovecký příběh mezi ně samozřejmě patří,” uzavřel náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Dokončená část nábřeží začala sloužit lidem

15:02 Olomouc: Dokončená část nábřeží začala sloužit lidem

Stavbu části protipovodňové ochrany v Olomouci právě dokončilo Povodí Moravy, s. p. Nová zóna nabízí…