Blansko: Z ulic města zmizelo přes pět desítek dlouhodobě odstavených vozidel

17.12.2020 8:36 | Zprávy
autor: PV

Desítky dlouhodobě odstavených vozidel, která nemají platnou technickou prohlídku, komplikovaly parkování po celém městě.

Blansko: Z ulic města zmizelo přes pět desítek dlouhodobě odstavených vozidel
Foto: Blansko.cz
Popisek: Blansko

Donutit majitele vozidlo odstavit z veřejných parkovišť a komunikací bylo ale velice složité, strážníci k tomu majitele jen kvůli neplatné technické totiž nutit nemohli. Situace se změnila díky novelizaci zákona o pozemních komunikacích. Městská policie díky ní od začátku listopadu z ulic města dostala přes pět desítek takových vozidel.

„Případy dlouhodobě odstavovaných vozidel na pozemních komunikacích a na veřejných parkovištích jsou na Městskou policii Blansko oznamovány poměrně často. To samo o sobě ale strážníkům nezakládá žádný právní důvod k provedení nějakého úkonu. Pokud majitel nepáchá nějaký dopravní přestupek, stání vozidel jako takové není nijak časově omezeno. Řešit se tak dosud mohly pouze případy, kdy se jednalo o skutečné vraky vozidel ve smyslu definice podle zákona o pozemních komunikacích,“ vysvětlil ředitel Městské policie Blansko Martin Lepka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.