Bohumín: Dotace umožní asistentům prevence kriminality zůstat v ulicích

12.02.2023 20:08 | Tisková zpráva
autor: PV

Téměř třináct milionů korun se podařilo získat Bohumínu na pokračování projektu asistentů prevence kriminality. Desítka lidí, kteří už osmým rokem pomáhají strážníkům, díky tomu zůstane v ulicích města další tři roky. Nadále se budou starat o bezpečnost dětí na přechodech, zmírňování konfliktů v problémových lokalitách a nově se připojí k policejnímu týmu prevence.

Bohumín: Dotace umožní asistentům prevence kriminality zůstat v ulicích
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín

„Loni nám skončila dotace na jejich plat a vybavení, proto jsme hledali možnost, jak jejich financování zajistit i nadále. Využili jsme výzvy Ministerstva práce a sociálních věcí z Operačního programu zaměstnanost plus, který umožňuje získat peníze právě i na jejich činnost. Podali jsme žádost co nejrychleji, aby byl přechod z končícího programu na ten následující co nejplynulejší a nemuseli jsme řešit dlouhodobější absenci asistentů v ulicích. Podařilo se nám získat 12,6 milionů korun, které v příštích třech letech pokryjí většinu nákladů na jejich mzdy, vybavení i školení,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

Stabilní parta deseti žen a mužů, jejichž práce jde vidět především u škol, kde zajišťují bezpečné přecházení žáků přes silnice, bude mít od letoška i novou pracovní náplň. „Rozhodli jsme se, že je zapojíme do našich dvou týmů prevence, které se soustředí na výchovu dětí v oblasti bezpečnosti. Jeden tým strážníků má na starosti přednášky ve školách, asistenti jim budou nápomocni v ukázkách a dalších aktivitách. Druhý tým se věnuje výuce znalostí silničních pravidel a cyklistických dovedností na dopravním hřišti, i tady najdou asistenti uplatnění,“ informoval ředitel Městské policie Bohumín Roman Honysz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Konec vizuálního smogu se blíží

7:27 Plzeň: Konec vizuálního smogu se blíží

Poslední dny zbývají podnikatelům, vlastníkům či nájemcům nemovitostí v Plzni na to, aby odstranili …