Bohumín: Končí oprava mostu dálnice D1 u Vrbice

21. 11. 2020 11:44

Oprava první poloviny zánovního dálničního mostu na D1 u Bohumína-Vrbice končí. Náklady ve výši skoro 44 milionů korun bez daně uhradilo státní Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Bohumín: Končí oprava mostu dálnice D1 u Vrbice
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín
reklama

Oprava mostu vstupuje do finální fáze. Směr Praha byl uzavřen vlivem rekonstrukce od 20. 9. 2020 a předpokládané dokončení se protáhlo do 22. 11. 2020.

„Zhotovitel v posledních dnech dokončoval asfaltové vrstvy, v pátek byly na řadě zálivky a vodorovné dopravní značení. O víkendu dělníci odstraní betonové zátarasy včetně dočasného dopravního značení a nejpozději od pondělí začne fungovat plynulý provoz levého pásu D1 po opraveném mostě směrem do Prahy,“ uvedl mluvčí moravskoslezské divize ŘSD Miroslav Mazal.

Prodloužení data rekonstrukce nastalo vlivem nepříznivých klimatických podmínek, kdy bylo nevyhnutelné omezení pracovní doby na stavbě. „Ještě jednou se řidičům omlouváme a jsme rádi, že se projekt zdárně dokončuje v souladu s technologickými postupy a nevyzpytatelným počasím po konci stavební sezóny,“ dodal Mazal.

Most je "starý" jedenáct let a v minulosti již byl kvůli technologii, použité při stavbě, předmětem soudních jednání. ŘSD žalovalo zhotovitele, protože most vybudovali z takzvané patinující oceli namísto smlouvou předepsané uhlíkové oceli s protikorozním nátěrem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příbram: Finanční výbor prozatím bez předsedy

10:38 Příbram: Finanční výbor prozatím bez předsedy

Na prosincovém jednání zastupitelstva města byly politické subjekty vyzvány k nominaci předsedy a čl…