Bohumín: Koronavirus zařízl i Plaveckou soutěž měst, v níž město už deset let kraluje

11.09.2020 12:42

Jednu akci za druhou letos likviduje koronavirová epidemie. Neunikla jí ani v Bohumíně nesmírně populární Plavecká soutěž měst, známá pod místním názvem Plave celé město. Hromadné akce se stávají možným ohniskem nákazy, a tak si od masového plavání dá Bohumín letos pauzu.

Bohumín: Koronavirus zařízl i Plaveckou soutěž měst, v níž město už deset let kraluje
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín
reklama

Celorepublikové plavecké klání se letos podařilo České asociaci Sport pro všechny zařadit pod mezinárodní projekt Evropský týden sportu. Už 29. ročník v pořadí, určený zájemcům všech věkových kategorií, naplánovala na středu 30. září. Optimismus letních měsíců, kdy se život v České republice pomalu vracel do zajetých kolejí, však hned na začátku září vystřídala tvrdá realita v podobě prudkého nárůstu nakažených a s ním spojená zpřísněná opatření.

„Loni přišlo v Bohumíně podpořit naše město ve veřejné plavecké soutěži během jediného dne přes tisíc lidí. Letos je to nemyslitelné. Ve velkém se akce účastní školy, které nyní důsledně dbají na to, aby se děti vzájemně nemísily. Na bazénu bychom nebyli schopni toto pravidlo dodržet. Soutěž je oblíbená i u našich seniorů, kteří patří k rizikové skupině. Ačkoliv jsme už desetkrát v řadě v soutěži zvítězili, nechceme ohrozit zdraví našich obyvatel. Rekordy a prvenství jdou v tomto případě stranou,“ komentoval rozhodnutí se akce letos neúčastnit místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

Restrikce související se zamezením šíření nového typu viru citelně zasahují nejen běžný život lidí, ale také všechny ty, kteří rozvíjejí společenské, kulturní a sportovní aktivity. „Kvůli zachování bezpečí dříve narozené generace jsme přistoupili ke zrušení říjnového koncertu Pavla Nováka pro naše seniorské jubilanty. Místo něj pošleme oslavencům k jejich významnému výročí dopis s dárkem v podobě volné vstupenky na film podle vlastního výběru,“ popsal Bruzl.

Příští měsíce jsou z pohledu organizátorů kulturních a společenských akcí věštěním z křišťálové koule. „Všechna divadelní představení a další akce jsme z jara přesunuli na podzim. Zářijový program zatím běží beze změn, na říjen jej máme definitivně sestavený. Otázkou je, zda nepřijdou další omezení v podobě počtu účastníků v sále a podobně. To už by nám zřejmě nezbylo nic jiného, než jednotlivé kulturní akce úplně zrušit a lidem vrátit peníze. Nemůžeme je přesouvat donekonečna,“ uvedl ředitel městské kulturní agentury K3 Bohumín Karel Balcar.

Jak podotkl, K3 Bohumín zatím počítá s prosincovými akcemi pod širým nebem, mezi něž patří rozsvěcování vánočního stromu, adventní koncerty a štědrovečerní setkání. „Smluvně je máme zajištěny. Nemůžeme však v této nejisté době ručit za to, že se nakonec uskuteční. Vše bude záležet na aktuální epidemické situaci a postoji naší vlády, potažmo vedení města,“ dodal Balcar.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Vytvořme si vánoční atmosféru v ulicích

21:23 Jihlava: Vytvořme si vánoční atmosféru v ulicích

Statutární město Jihlava zahajuje Vánoční putování, aneb vytvořme si vánoční Jihlavu. V sobotu 28. l…