Bohumín: Osamělým seniorům či lidem v karanténě nakoupí úřednice

22.10.2020 13:55

Radnice v Bohumíně opět nabízí možnost nákupu osamělým seniorům i lidem, kteří se kvůli koronaviru ocitli v karanténě. Zajišťovat ji tentokrát budou úřednice ze sociálního odboru.

Bohumín: Osamělým seniorům či lidem v karanténě nakoupí úřednice
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín
reklama

„Na jaře v době nouzového stavu se o nákupy pro osamělé Bohumíňáky staralo naše centrum sociálních služeb. To už teď nemá volné kapacity, a tak tuto službu zajistí sociální odbor. Pro seniory a lidi v karanténě, kteří nemají nikoho blízkého, kdo by jim teď době pandemie nakoupil základní jídlo a drogerii, jsme proto zřídili speciální telefonní linku,“ sdělil šéf sociálního odboru bohumínské radnice.

Senioři i Bohumíňáci, kteří se ocitnou kvůli koronaviru v případné karanténě a nebudou mít nikoho blízkého, kdo by jim nakoupil, mohou v pracovní dny od 8 do 13 hodin volat na číslo 731 130 729.

„Zájemcům, kteří se nám ozvou s prosbou o pomoc, doručíme nákup následující den, pokud zavolají hned ráno, budeme se snažit nakoupit jim ještě tentýž den. Bude záležet na tom, kolik lidí se nám ozve a jaký počet požadavků budeme řešit. Způsob předání a úhradu nákupu si s každým zájemcem upřesníme telefonicky,“ doplnil Ucháč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tramvaj v německém Chemnitzu pojmenovali Plzeň

6:32 Tramvaj v německém Chemnitzu pojmenovali Plzeň

Jedna ze 14 tramvají, které koupilo německé město Chemnitz od plzeňské Škody Transportation, dostala…