Bohumín: V boji proti černým skládkám pomohou městu mobilní kamery

26.09.2021 16:58

Nepořádníci by se měli začít obávat. Bohumínem budou putovat dvě nové kamery, které se zaměří na autory takzvaných černých skládek u kontejnerových hnízd. Záběry ze znečišťovaných míst pomohou strážníkům tyto hříšníky snadněji vypátrat.

Bohumín: V boji proti černým skládkám pomohou městu mobilní kamery
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín

Pořízení dvou kamer celkově za zhruba 12 tisíc korun je dalším nástrojem města v boji proti černým skládkám.

Anketa

Vadí vám, že se premiér Babiš ,,kamarádí" s Viktorem Orbánem?

7%
85%
hlasovalo: 35836 lidí
Na problém znečišťování prostranství se v poslední době Městská policie v Bohumíně zaměřila ještě o něco více než v minulosti. Zatímco v roce 2016 řešila 38 černých skládek, v loňském roce už to bylo 72 případů.

„Vadí nám takové chování lidí. Zvlášť, když mají dostatek alternativ. Je tu pro ně šest dní v týdnu stálý sběrný dvůr umístěný v areálu BM servisu a do jednotlivých částí města také ještě v pravidelných intervalech zajíždí mobilní sběrný dvůr,“ podotkl ředitel Městské policie Bohumín Roman Honysz.

Výskyt černých skládek není záležitostí jedné lokality města, i proto se budou kamery přesouvat z místa na místo. „Budeme je přemisťovat podle potřeby. Tam, kde si to aktuální situace zrovna bude žádat,“ vysvětluje Honysz.

Jedním z prvních monitorovaných míst bude zřejmě část Skřečoň, kde se v poslední době s odpadem roztrhl nejeden pytel. Detailnější rozmístění kamer ale od strážníků z taktických důvodů logicky neuslyšíte.

Městská policie dosud v boji se znečišťovateli využívala fotopasti, kamery by jim ale mohly poskytnout celistvější záznam prohřešku. Spustí se ve chvíli, kdy zaznamenají pohyb. Strážníci si pak video pohodlně stáhnou z úložiště. Hříšníkům se zakládání černých skládek může velmi prodražit, pokuta v přestupkovém řízení se může vyšplhat až na 50 tisíc korun.

U prokázaných prohřešků se bohumínští strážníci neuchylují jen k udělování pokut, ale snaží se autory černých skládek i vychovávat. „Požadujeme, aby si po sobě majitel svůj nepořádek uklidil,“ uzavřel Honysz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Beroun: V městě jsou právě vysazovány desítky nových stromů a tisíce křovin a květin

9:41 Beroun: V městě jsou právě vysazovány desítky nových stromů a tisíce křovin a květin

První etapa rekonstrukce parku Košťálkova již začala. Nastalo vhodné počasí pro sázení stromů, proto…