Bohumín pokračuje v odkanalizování města, na řadě je Skřečoň a Pudlov

21.02.2022 11:11 | Tisková zpráva

Stovky rodin v Bohumíně by měly v nejbližších letech dostat možnost se připojit na kanalizaci. Radnice připravuje projekty, které najdou využití především v okrajových částech města. Náklady na odkanalizování jednoho obytného domu přesahují 200 tisíc korun.

Bohumín pokračuje v odkanalizování města, na řadě je Skřečoň a Pudlov
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín

„Aktuálně probíhá poslední etapa odkanalizování Úvozní ulice ve Skřečoni. S kanalizací jsme už dorazili k hranici s Dolní Lutyní a na nový řad se napojí i některé dolnolutyňské domácnosti. 

Anketa

Pokud bude Petr Pavel opravdu kandidovat na prezidenta,...

hlasovalo: 18357 lidí
Loni jsme dokončili tlakovou kanalizaci v Rychvaldské ulici v Záblatí a první etapu v Trnkové ulici v Pudlově. Letos začne odkanalizování v okolí ulice 1. máje ve Skřečoni,“ popsal aktivity v oblasti likvidace odpadních vod místostarosta města Lumír Macura.

Zatímco doposud dostávala přednost díky terénním podmínkám gravitační kanalizace, v dalších letech převládne kanalizace tlaková. To dokládá i příprava odkanalizování velké části Pudlova. „Provedená studie prokázala, že nejpřijatelnější je vybudování tlakového řadu, na který se domácnosti napojí přes domácí čerpací stranice. Vzhledem k rozsahu akce bude nutné projekt i výstavbu rozložit do několika etap. Ve finále by se mohlo připojit až 150 domů i místní základní škola,“ upřesnil Macura s tím, že kanalizace se rozšíří do deseti pudlovských ulic. Celkové náklady radnice odhadla na 42 milionů korun.

Odborný tým na radnici vždy posuzuje, kde je reálné vybudovat tlakovou či gravitační kanalizaci a také vytipovává lokality, kde je kvůli složitému přístupu a dalším omezením nutné podporovat domácí čističky nebo septiky s biologickým filtrem. Ne všude je totiž možné kanalizační řad vystavět. A proto v případě nutnosti individuálního odkanalizování své obyvatele motivuje finančním zvýhodněním.

Loni v prosinci městští zastupitelé schválili pokračování dotačního programu s podporou až padesát tisíc korun na jednu domácnost. „Vztahuje se například na budování domovních čističek odpadních vod či pořízení domovních tlakových čerpacích stanic. V posledních třech letech město schválilo 21 dotací, na nichž vyplatilo jeden milion korun,“ doplnil místostarosta s tím, že dlouhodobým cílem města je dosáhnout stavu, kdy žádná bohumínská domácnost nebude zatěžovat povrchové či podzemní vody nevyčištěnými splaškovými vodami.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

Důchodová reforma

Tvrdíte, o důchodové reformě jednáte i s laickou veřejností. Jak? Kde? Jsem si ničeho takového nevšiml. A myslíte, že má smysl schvalovat něco, na čem se aspoň z větší části neshodnete s opozicí? K čemu reforma, kterou jiná vláda zase zruší, což už se stalo? Nebylo třeba chybou, že jste s opozicí ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Město připravuje aplikaci pro komunikaci s občany

16:29 Ústí nad Labem: Město připravuje aplikaci pro komunikaci s občany

Společnost Metropolnet zajistila veřejnou zakázku na pořízení mobilní aplikace, která bude sloužit k…