Bohumín posílá do veřejné sbírky dvě stě tisíc korun

15. 9. 2020 13:55

Dvě stě tisíc korun přispěje Bohumín do veřejné sbírky, jejíž výtěžek má zmírnit následky srpnového tragického požáru v Nerudově ulici. Rozhodli o tom na svém zářijovém zasedání městští zastupitelé. Aktuálně je na kontě téměř 2,6 milionu korun. Sbírka potrvá až do 30. září.

Bohumín posílá do veřejné sbírky dvě stě tisíc korun
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín
reklama

„Bohumín má přibližně 20 tisíc obyvatel, rozhodli jsme se za každého z nich dát do sbírky desetikorunu. Bývá dobrým zvykem, že města do sbírek přispívají jednou korunou za každého svého obyvatele. Vzhledem k tomu, že se požár stal u nás a postihnul naše lidi, jsme tuto obvyklou částku zdesetinásobili. Zastupitelstvo záměr jednomyslně podpořilo. Očekáváme, že do konce září schválí příspěvek i zastupitelstva některých dalších měst. Výnos sbírky by se tak mohl pohybovat kolem tří milionů korun,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha. Poděkoval současně všem, kteří už do sbírky přispěli.

Anketa

Mělo by Česko stavět další bloky jaderných elektráren?

88%
12%
hlasovalo: 8420 lidí

Na seznamu dárců jsou města a obce nejen z Moravskoslezského kraje, ale i z opačného konce republiky. Přispívají jak jednotlivci, tak i firmy a spolky. „Nelze je všechny jednotlivě vyjmenovat, ale vážíme si každé, byť zdánlivě drobné pomoci. Lidé u nás v Bohumíně vybírali peníze mezi sebou na různých akcích, například hráči fotbalového Bosporu společně s fanoušky na jednom z domácích zápasů a mnoho dalších,“ doplnil Vícha.

Sbírku vyhlásil Moravskoslezský kraj. Ten ji spravuje společně s městem Bohumín a hasičským sborem. Společně dohodli podmínky, jak bude s vybranými finančními prostředky naloženo. „Osmdesát procent výtěžku půjde pozůstalým po jedenácti obětech požáru a lidem, kteří při něm utrpěli zranění. Příjemcem zbylých dvaceti procent je město. Tyto peníze poslouží hlavně nájemníkům domu, kterým požár a následné hašení zničili jejich majetek,“ vysvětlil starosta.

Sbírka potrvá do 30. září. Číslo účtu UniCredit Bank, kam mohou lidé posílat své příspěvky, je 868686/2700. Na webových stránkách kraje je denně zveřejňován stav účtu i jednotlivé dary.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klimkovice mají platan sněhuláků a vánočních přání, přibývají každý den

13:07 Klimkovice mají platan sněhuláků a vánočních přání, přibývají každý den

I letos mají Klimkovice za zámkem u kostela platan ozdobený sněhuláky a vánočními přáními.