Brno: Kvalitu výuky ve školách zvýší interaktivní tabule

10.08.2018 19:04

Žáci a učitelé 14 brněnských základních škol budou od příštího školního roku využívat nové interaktivní tabule. Rada města Brna vybrala jejich dodavatele a schválila smlouvy pro tuto veřejnou zakázku.

Brno: Kvalitu výuky ve školách zvýší interaktivní tabule
Foto: Brno-stred.cz
Popisek: Nová radnice v Brně

„Město chce neustále zvyšovat kvalitu výuky ve svých školách. Příštím krokem je nákup dalších interaktivních tabulí, díky kterým bude výuka zajímavější jak pro žáky, tak i pro učitele. Tabule umožňuje učiteli i žákům aktivně vstupovat do výuky, přizpůsobovat ji aktuálním potřebám a názorně prezentovat učivo,“ komentoval první náměstek primátora Petr Hladík.

Zakázka na nové interaktivní tabule byla rozdělena na 2 části, aby byly nové tabule kompatibilní s těmi, které se již ve školách nacházejí.

První část veřejné zakázky, tedy 12 ks tabulí typu A, dodá společnost PROFIMEDIA, s. r. o. Nabídková cena byla 1 089 600 Kč. Tyto tabule poputují do základních škol na ulicích Blanenská, Hudcova, Novolíšeňská a Řehořova.

Dalších 41 ks tabulí dodá společnost AV Media a. s. Její nabídková cena činila 3 720 697,52 Kč. Žáci a učitelé s nimi budou pracovat ve školách na Masarově, Horníkově, Tuháčkově, nám. 28. října, Elišky Přemyslovny, Novoměstské, Bosonožské, Kamínkách a na Svážné.

Ceny vždy zahrnují jak nákup samotných tabulí, tak i jejich instalaci, přepravu a technické doplňky (ozvučení, software apod.). 90 % nákladů pokryje dotace, zbytek doplatí město.

Tabule budou koupeny v rámci projektu „Město zvyšuje kvalitu výuky odborných předmětů na základních školách“, jenž je financován z Integrovaného regionálního operačního programu. Do projektu je zapojeno celkem 14 základních škol, které zřizuje statutární město Brno a jeho městské části. Ty byly vybrány na základě zájmu a splnění předem daných podmínek (např. musejí být bezbariérové).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Vánoční strom dorazil na Staroměstské náměstí

15:36 Mladá Boleslav: Vánoční strom dorazil na Staroměstské náměstí

V pátek kolem poledne přivezli zaměstnanci firmy Compag na Staroměstské náměstí vánoční strom, který…