Brno: Na Gorkého přibudou po dohodě parkovací místa a stromy

10.10.2019 11:38 | Zprávy
autor: PV

Na ulicích Gorkého a Arne Nováka probíhá od loňského září rekonstrukce kanalizace a vodovodu a s tím související kompletní oprava těchto ulic. Místní občané pomocí petice vyjádřili nespokojenost s budoucí podobou ulic, a proto se několikrát sešli se zástupci města, brněnských vodáren a stavbaři. Výsledkem jednání je kompromisní řešení, díky kterému přibydou parkovací místa a vysází se více stromů.

Brno: Na Gorkého přibudou po dohodě parkovací místa a stromy
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

Petice občanů požadovala zejména úpravu parkovacích stání na ulici Gorkého z kolmých na šikmá, více zeleně, neosazovat lavičky v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Jiráskova a Úvoz, jiný druh vysazovaných stromů nebo změnu organizace dopravy.

„Jsem velmi rád, že se všechny dotčené strany sešly a konstruktivně diskutovaly o možnostech řešení. Kolmá parkovací místa po dohodě se zástupci místních obyvatel nakonec zůstanou zachována, a to i z bezpečnostních důvodů. Počet nově vysázených stromů bychom chtěli navýšit až o 14. Ty bychom umístili do zálivu v chodníku, čímž by vznikl prostor pro asi 4 nová parkovací místa. Lavičky, které si občané nepřejí v úseku Gorkého mezi křížením s Úvozem a Jiráskovou, nakonec nebudeme umisťovat. Protože už jsou ale objednané, využijí se v náhradních místech, která zatím nejsou určená. Projektant nyní prověří technologickou stránku návrhu a bude se zabývat také možností úpravy režimu jednosměrného provozu,“ uvedl náměstek primátorky Robert Kerndl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Proč jste na ministra nenavrhli někoho, kdo má české občanství?

Podle mě by to měla být jedna z hlavních podmínek a divím se, že není ze zákona, a že zrovna vy nevyberete někoho, kdo má naše občanství. Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava hledá nového ředitele či ředitelku Brány Jihlavy

13:43 Jihlava hledá nového ředitele či ředitelku Brány Jihlavy

Rada města Jihlavy vyhlásila výběrové řízení na obsazení funkce ředitele nebo ředitelky příspěvkové …