Brno: Na odstraňování bariér ve městě pracuje už rok a půl poradní sbor

19. 10. 2018 13:47

Poradní sbor Rady města Brna pro bezbariérové Brno zajišťuje od března loňského roku řešení oblasti přístupnosti města a odstraňování bariér včetně poradenské činnosti pro širokou škálu městských institucí.

Brno: Na odstraňování bariér ve městě pracuje už rok a půl poradní sbor
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát
reklama

Snahou je především vytvářet prostředí, které umožní bezpečný a samostatný pohyb všem uživatelům, a to bez ohledu na jejich schopnosti, znalosti, zdravotní stav. Postupně se tak odstraňují bariéry, které omezovaly především handicapované spoluobčany.

„Poradní sbor se dlouhodobě věnuje zlepšování přístupnosti města Brna a odstraňování bariér a dává podněty ke koncepčnímu řešení závažných problémů. Také úzce spolupracuje s institucemi a organizacemi zastupujícími jednotlivé cílové skupiny a přispívá k osvětě veřejnosti v této problematice. Lidé se na něj mohou obracet s konkrétními podněty, kterými se sbor dále zabývá. Pro rok 2018 bylo v rozpočtu města Brna na bezbariérové úpravy vyčleněno 10 milionů korun,“ komentoval první náměstek primátora a předseda poradního sboru Petr Hladík.

Od vzniku sboru proběhlo devět setkání, na kterém se řešily například konkrétní podněty na stavební úpravy, odborné konzultace k bezbariérovému užívání staveb, spolupráce při zavádění rezidentního parkování ve městě Brně (otázka ZTP a ZTP/P), navázání spolupráce s městskými částmi a s magistrátními odbory nebo osvětová činnost pro veřejnost. Zároveň sbor spolupracoval na tvorbě Manuálu řešení bytových domů a staveb občanského vybavení a Plánu zdraví města Brna.

„Z konkrétních příkladů mohu zmínit konzultace při projektování městských bytových domů na Mostecké, Plynárenské, Podnásepní, dále proběhly koordinační schůze při projektování zastávky MHD na ulici Křenová nebo při umisťování cyklostojanů bikesharingových společností, spolupracujeme na probíhající rekonstrukci Dominikánského náměstí. V neposlední řadě se účastníme i přípravy rekonstrukce polikliniky Zahradníkova,“ dodal Petr Hladík.

Poradní sbor také pracuje na podnětech, které občané zasílají na e-mailovou adresu bariery@brno.cz. Po společném jednání s dotčenými magistrátními odbory a Brněnskými komunikacemi byly vybrány ty hlavní, které budou realizovány.

- Dornych x Koliště: přechod
- Benešova: přechod u autobusového nádraží
- Bělohorská: tramvajová zastávka
- Malinovského nám: přechody přes tramvajovou trať
- Benešova: přechod přes tramvajovou trať, přístup na tramvajový ostrůvek
- Šilingrovo nám: místo pro přecházení
- Bělohorská–Mazourova: přechod
- Ernsta Macha: přechod
- Zámecká: přechod
- Viniční: přechod
- Kubíčkova: autobusová zastávka oboustranně včetně přechodu

Realizaci těchto úprav budou zajišťovat Brněnské komunikace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jeseník: Policie nabízí jistotu, a navíc i bydlení

17:02 Jeseník: Policie nabízí jistotu, a navíc i bydlení

olicie České republiky přijímá na obvodní oddělení v jesenickém okrese nové kolegy. Vedle obvodních …