Snahou je především vytvářet prostředí, které umožní bezpečný a samostatný pohyb všem uživatelům, a to bez ohledu na jejich schopnosti, znalosti, zdravotní stav. Postupně se tak odstraňují bariéry, které omezovaly především handicapované spoluobčany.
„Poradní sbor se dlouhodobě věnuje zlepšování přístupnosti města Brna a odstraňování bariér a dává podněty ke koncepčnímu řešení závažných problémů. Také úzce spolupracuje s institucemi a organizacemi zastupujícími jednotlivé cílové skupiny a přispívá k osvětě veřejnosti v této problematice. Lidé se na něj mohou obracet s konkrétními podněty, kterými se sbor dále zabývá. Pro rok 2018 bylo v rozpočtu města Brna na bezbariérové úpravy vyčleněno 10 milionů korun,“ komentoval první náměstek primátora a předseda poradního sboru Petr Hladík.
Od vzniku sboru proběhlo devět setkání, na kterém se řešily například konkrétní podněty na stavební úpravy, odborné konzultace k bezbariérovému užívání staveb, spolupráce při zavádění rezidentního parkování ve městě Brně (otázka ZTP a ZTP/P), navázání spolupráce s městskými částmi a s magistrátními odbory nebo osvětová činnost pro veřejnost. Zároveň sbor spolupracoval na tvorbě Manuálu řešení bytových domů a staveb občanského vybavení a Plánu zdraví města Brna.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV