Brno: Ohodnoťte kulturu ve městě. Nová pocitová mapa slouží k průzkumu veřejného mínění

15.11.2021 13:52 | Tisková zpráva

Jak se vám v Brně žije, kde jste na město hrdí nebo jaký máte vztah k místní kultuře, kreativním odvětvím a veřejnému prostoru, se ptá nová pocitová mapa Brna. Vaše odpovědi umožní městu vytvořit si reálný obrázek o tom, jakým směrem by se Brno mělo ubírat do budoucna a kde spočívá jeho hlavní potenciál.

Brno: Ohodnoťte kulturu ve městě. Nová pocitová mapa slouží k průzkumu veřejného mínění
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

Pocitovou mapu zaměřenou na oblast kultury je možné do konce roku vyplnit na odkaze pocitovemapy.cz/brno-2028/. Současně budou mít občané Brna možnost zapsat své postřehy i fyzicky, a to po celý prosinec v rámci veřejného prostoru v každé městské části, čímž získají příležitost k zapojení se do průzkumu i ti, kteří preferují offline formu participace. Více informací o umístění pocitových map v městských částech bude zveřejněno nejpozději do konce listopadu na webových stránkách jednotlivých městských částí a jejich dalších informačních kanálech.

„Pocitové mapy už Brno jako nástroj pro sběr dat v minulosti využilo, zejména při přípravě Strategie Brno 2050. Nová mapa je zaměřená především na oblast kultury, a to v souvislosti s přípravami na kandidaturu Brna v soutěži Evropské hlavní město kultury,“ vysvětlil náměstek Tomáš Koláčný.

Sběr dat bude probíhat do konce roku 2021. Získaná data využije město zejména při přípravě již zmíněné kandidatury Brna v soutěži Evropské hlavní město kultury pro rok 2028. „Brno je lídrem v mnoha oblastech kultury a kulturního rozvoje a soutěž Evropské hlavní město kultury je příležitost ukázat, co všechno může moravská metropole světu nabídnout. Zároveň umožní podpořit nebo rozjet spoustu projektů z oblasti infrastruktury, strategie nebo kulturní nabídky. Brno dělá v oblasti kultury hodně, zároveň má ale obrovský potenciál, který by díky titulu mohlo využít,“ okomentoval brněnský radní pro kulturu Marek Fišer.

Všechny informace o kandidatuře Brna na Evropské hlavní město kultury najdete na webu kultura.brno.cz/brno-2028/

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava: Jak je to ve skutečnosti s daní z nemovitosti?

16:31 Jihlava: Jak je to ve skutečnosti s daní z nemovitosti?

Od roku 2009 s daní z nemovitých věcí městské zastupitelstvo nehýbalo. K částečnému navýšení se odho…