Brno: Okna na vozech ochrání speciální fólie proti řádění vandalů

17.07.2016 17:36 | Zprávy

Víc než dva miliony korun. Tak vysoké jsou náklady za škody, které jen v uplynulých šesti měsících napáchali vandalové na majetku dopravního podniku. Nejčastěji poškrábali a popsali skla v tramvajích. Dopravní podnik (DPMB) proto začal lepit na okna vozů speciální fólie, které je mají ochránit.

Brno: Okna na vozech ochrání speciální fólie proti řádění vandalů
Foto: Brno-stred.cz
Popisek: Nová radnice v Brně

„Dlouhodobě se snažíme projevy vandalismu z majetku odstranit. Toto je další způsob ochrany a boje proti němu. Všechny kroky podnikáme, abychom našim slušným cestujícím poskytli komfortní způsob dopravy,“ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

K dispozici má DPMB dva druhy fólií. Jedny jsou ochranné a druhé reparační. „Ty se lepí na poškozené sklo, které se musí nejprve zbrousit. Po 24 hodinách je sklo opět čiré a chráněné,“ uvedl Antonín Pešek, majitel AZ dekorace, která polep provádí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Nezávislost

Víte, co je smutné? Že podle mě nejsme vůbec nezávislý a podléháme tomu, co nám diktuje EU a někteří politici také podle mě až přehnaně vzhlíží k USA, někteří zas naopak k Ruska, ale těch už je naštěstí jen pár. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jičín: Rekonstrukci ve Valdštejnském zámku prodlužuje špatný stav zdiva a rozvodů

22:09 Jičín: Rekonstrukci ve Valdštejnském zámku prodlužuje špatný stav zdiva a rozvodů

Rada schválila dodatek ke smlouvě o dílo na probíhající modernizaci Valdštejnského zámku.