Brno: Patronka koncertního sálu Magdalena Kožená si prohlédla stavbu

23.06.2016 17:06 | Zprávy

Celosvětově respektovaná mezzosopranistka Magdalena Kožená si 22. června prohlédla prostor na rohu ulic Besední a Veselé, kde vznikne nový koncertní sál. Brněnská rodačka je patronkou projektu. Staveništěm ji provedl brněnský primátor Petr Vokřál a jeho náměstek Matěj Hollan.

Brno: Patronka koncertního sálu Magdalena Kožená si prohlédla stavbu
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pohled na Brno shora, letecký snímek

V březnu tam skončil záchranný archeologický průzkum. Nyní dělníci budují převrtávanou pilotovanou stěnu podél staveniště, která chrání stavební jámu a okolní zástavbu.

„Jsem velice ráda, že se po tolika letech čekání projekt rozhýbal. Mrzí mě, že kolegové z filharmonie stále zkouší v nevyhovujících podmínkách a městu chybí velký sál se špičkovou akustikou. Proto mě nesmírně těší, že se konečně přistoupilo ke skutečnému řešení a realizace projektu prokazatelně postupuje,“ zdůraznila Magdalena Kožená.

„Jsem si vědom toho, že město sál skutečně potřebuje. I proto ho vnímám jako jeden z nejvýznamnějších projektů, které by mělo Brno v nejbližších letech uskutečnit,“ zdůraznil primátor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Je pravda, že chcete zrušit senát?

Jak toho chcete docílit, když by proto museli hlasovat sami senátoři, a to se podle mě nikdy nestane? Neslibujete náhodou něco absolutně nereálného a nesplnitelného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cheb: Neinvestiční dotační programy na rok 2026

7:33 Cheb: Neinvestiční dotační programy na rok 2026

Programy jsou vyhlášeny pro oblast kultury, školství, sportu a tělovýchovy, sociální, zdravotní, pre…