Brno: Peníze ze sbírky pomohou zmírnit následky pandemie koronaviru

29.03.2020 18:31

Statutární město Brno spustilo sbírku finančních prostředků, které budou využity ke zmírnění následků pandemie virové nemoci COVID-19.

Brno: Peníze ze sbírky pomohou zmírnit následky pandemie koronaviru
Foto: Brno-stred.cz
Popisek: Nová radnice v Brně
reklama

„Osvědčení o datu přijetí oznámení o konání veřejné sbírky přijal Krajský úřad Jihomoravského kraje 24. března. Lhůty jsou v tomto případě velmi krátké, takže počínaje dnešním dnem mohou dárci na sbírkový účet zasílat peníze,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Číslo účtu 111377222/0800 je zveřejněno na webových stránkách města www.brno.cz/koronavirus, kde jsou soustředěny všechny informace o dění v Brně, které se týkají probíhající koronavirové pandemie. „Příspěvky mohou posílat jak soukromé osoby, tak firmy či instituce. Stav účtu budeme zveřejňovat na webu jedenkrát týdně, průběžně budeme také veřejnost informovat o využití získaných finančních prostředků,“ doplnila Markéta Vaňková.

„Účel sbírky je formulován dostatečně široce, protože v tuto chvíli nikdo neumí přesně říci, jaké škody ještě může virus napáchat a jaké problémy bude nutné řešit. S takto dramatickými událostmi totiž nejsou ani ve světovém měřítku žádné zkušenosti. V tuto chvíli vnímáme, že prvotní pomoc bude nutné směřovat do sociálních služeb. Už i za běžných podmínek je to velmi podfinancovaný sektor, který nám nyní doslova v první linii velmi pomáhá. O dalším využití budeme rozhodovat průběžně dle aktuální situace,“ řekla primátorka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha: Ve středu hlavní město slavnostně otevře nové Centrum interaktivní výuky

21:22 Praha: Ve středu hlavní město slavnostně otevře nové Centrum interaktivní výuky

Již zítra, 27. května 2020, hlavní město netradičně otevře nově vybudované Centrum interaktivní výuk…