Brno: Po Ústředním hřbitově jezdí o Velikonocích minibus

20. 4. 2019 17:12

Překonat vzdálenosti na největším brněnském hřbitově pomáhá zejména starším lidem minibus. Třikrát za hodinu objede hřbitov po vyznačené trase a zastaví kdekoli na znamení. Pokud se jeho využití setká s kladnými ohlasy, obdobný režim lze očekávat i na Dušičky.

Brno: Po Ústředním hřbitově jezdí o Velikonocích minibus
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát
reklama

Návštěvníci Ústředního hřbitova mohou během velikonočních svátků zdarma využít minibusu Dopravního podniku města Brna. Ten je v provozu vždy od 8 do 18 hodin. Hlavním výstupním a nástupním místem je hlavní brána z ulice Vídeňská. „Pokud se provoz minibusu osvědčí, rádi na spolupráci navážeme i při Památce zesnulých, kdy bývá hřbitov hojně navštěvován,“ sdělila ředitelka Správy hřbitovů města Brna Alena Říhová.

Minibus s kapacitou 38 míst odsud vyjíždí každých 20 minut a sleduje trasu, vyznačenou na mapě. Na znamení na ní cestujícím zastaví, aby mohli vystoupit nebo nastoupit. „Na linku vyhradíme řidiče, kteří budou mít dobré komunikační schopnosti. Vyjdou návštěvníkům hřbitova vstříc a zastaví kdekoli na trase,“ potvrdil ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Služba je primárně určena seniorům a lidem se zhoršenou pohyblivostí, ale využít ji může kdokoli. Pro všechny je zdarma. Na pilotním projektu se vedle města Brna podílely Ministerstvo práce a sociálních věcí, Správa hřbitovů města Brna a Dopravní podniku města Brna.