Brno: Pro krizové bydlení město zrekonstuovalo čtyři byty

01.07.2019 15:20 | Zprávy

Přechodné ubytování Brňanů, kteří se ocitli v krizové životní situaci, umožní zrekonstruovaný dům na Francouzské. Ve čtyřech jednotkách, které budou zkolaudovány do konce června, najdou střechu nad hlavou po nezbytně dlouhou dobu nutnou k nalezení nového bydlení. Brněnští radní dnes schválili Koncepci krizového ubytování, která vymezuje cílové skupiny a podmínky užívání.

Brno: Pro krizové bydlení město zrekonstuovalo čtyři byty
Foto: Brno-stred.cz
Popisek: Nová radnice v Brně

„Jde o čtyři byty o dispozicích od 1+kk po 2+1. Jejich rekonstrukce stála zhruba 7 milionů korun. Každý nyní disponuje základním vybavením: postelí, skříní, ložním prádlem, lednicí či pračkou,“ přiblížil náměstek primátorky pro bydlení a správu majetku Oliver Pospíšil.

Podle schválené Koncepce krizového ubytování jej mohou využít lidé s trvalým pobytem v Brně, kteří se nacházejí v ohrožení zdraví či života a nejsou schopni v dané chvíli řešit tuto situaci vlastními silami. Jde především o oběti živelních katastrof, domácího násilí, zneužívání nebo týrání, ale také třeba o mladé dospělé opouštějící ústavní výchovu nebo náhradní rodinnou péči. Krizový byt není možné poskytnout osobám, které by svým zdravotním stavem nebo chováním ohrozily bezpečnost a zdraví dalších lidí – tedy například osobám s akutním infekčním onemocněním nebo závislým na alkoholu či psychotropních látkách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Nezávislost

Víte, co je smutné? Že podle mě nejsme vůbec nezávislý a podléháme tomu, co nám diktuje EU a někteří politici také podle mě až přehnaně vzhlíží k USA, někteří zas naopak k Ruska, ale těch už je naštěstí jen pár. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové prodal většinu akcií fotbalového klubu

13:05 Hradec Králové prodal většinu akcií fotbalového klubu

Prodej 89 % akcií fotbalového klubu FC Hradec Králové schválili na svém zasedání zastupitelé města.