Brno: Slunce zblízka. Heliosféru si prohlédnete na Kraví hoře do neděle

14.07.2022 13:12 | Tisková zpráva

Až do neděle 17. července si na Kraví hoře prohlédnete nejnovější přírůstek do rodiny modelů vesmírných těles brněnské hvězdárny a planetária. Festival planet ukáže krásy vesmíru pro malé i větší.

Brno: Slunce zblízka. Heliosféru si prohlédnete na Kraví hoře do neděle
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

Naše nejbližší hvězda Slunce je hlavním tématem červencové části Festivalu planet (více ZDE). Věnuje se jí výstava Jeho veličenstvo Slunce v parku na Kraví hoře, ale hlavním tahákem akce je představení nového nafukovacího modelu Heliosféra, který se zařadí k Lunalónu, Marsmelounovi a Terralónu. Zajímavé je pojetí Heliosféry, vznikla totiž jako podoba Slunce v ultrafialovém oboru elektromagnetického spektra.

Díky tomu můžeme vidět řadu jevů lidskému zraku neviditelných. Jedná se především o erupce magmatu či velké koronální díry, oblasti, ze kterých vítr vyfoukává materiál do kosmického prostoru. O naší denní hvězdě se dozvíte více vždy ve 20 hodin na přednášce přímo u jejího modelu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Dotace

Jestli někomu byly dotace vyplaceny neoprávněně, neměl by za to nést také ten, kdo vyplacení schválil odpovědnost? Proč tohle nikdo neřeší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Jednodušší způsob zakoupení 10 minutové jízdenky

16:47 Hradec Králové: Jednodušší způsob zakoupení 10 minutové jízdenky

Dopravní podnik Hradec Králové zavede ve vozech MHD od 8. září 2025 nový způsob nákupu 10 minutových…