Brno: Starez Aréna Vodova má třetí halu, provoz začne v polovině května

23.04.2025 13:05 | Tisková zpráva
autor: PV

Po osmnácti měsících výstavby se sportovní areál ve Vodově ulici rozrostl o novou halu pro míčové sporty a zařadil se tak mezi nejlépe vybavené sportovní komplexy v České republice. Slavnostní představení hotové a vybavené stavby se konalo v úterý 22. dubna.

Brno: Starez Aréna Vodova má třetí halu, provoz začne v polovině května
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

„Investice do sportovní infrastruktury a podpora mládežnického sportu jsou pro vedení města Brna jednou z klíčových priorit. Důkazem toho, že právě Brno je městem sportu, je i nová hala pro míčové sporty v areálu na Vodově ulici. Těší mě, že zde máme tolik projektů, které přispějí k vytváření podmínek pro vrcholový sport i pro konání významných mezinárodních akcí. Připomenout mohu multifunkční halu ARENA BRNO, jejíž stavbu jsem nedávno navštívil, a samozřejmě i připravované projekty nového fotbalového stadionu či sportovní haly pro dráhovou cyklistiku a atletiku,“ uvedl předseda vlády Petr Fiala.

„Nová hala přináší hned několik benefitů. Především významně navyšuje tréninkové kapacity zvláště pro dětské a mládežnické kategorie. Předpokládáme, že týdně ji využije přibližně 420 dětí. Navíc počtem a kvalitou ploch i zázemí se Brno stává ještě atraktivnějším pro pořadatele národních i nadnárodních akcí v halových sportech – už letos v létě se zde uskuteční mistrovství světa basketbalistek do 19 let a také základní skupina mistrovství Evropy žen v basketbalu. A díky víceúčelovosti je možné posílit i organizaci společenských nebo kulturních eventů,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EU

Já teda nevím, ale vy máte dojem, že nyní v EU vše neurčují jen státy jako Německo, Francie? Možná máme právo veta, ale k čemu nám je to dobré, když nám EU diktuje vše a čím dál víc má tendenci zasahovat i do soukromí lidí? Nebo to vše se děje, protože naší zástupci v EU jsou k ničemu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pelhřimov: Město přidá nemocnici čtyři byty pro lékaře

16:21 Pelhřimov: Město přidá nemocnici čtyři byty pro lékaře

Zastupitelstvo schválilo přidělení čtyř městských bytů v zájmu města pro Nemocnici Pelhřimov.