Brno: Třicítka bytů slouží k sociálnímu bydlení

14.01.2020 12:53

Rada města Brna schválila dokument, který je podmínkou pro získání dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) na projekt „Rekonstrukce 30 bytů pro sociální bydlení.“ Jedná se o byty v ulicích Bratislavská, Cejl, Koliště, Křídlovická, Plynárenská, Příční, Přízova, Rumiště, Stará, Špitálka a Václavská.

Brno: Třicítka bytů slouží k sociálnímu bydlení
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

„Byty poskytla městská část Brno-střed. Byly ve špatném technickém stavu, proto bylo nutné provést úpravy. Rekonstrukce skončila loni v září a byty jsou nyní začleněny do sociálního bytového fondu města,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

„Většina bytů je už dneska zabydlených, využili jsme je v rámci projektu Pilotní testování Koncepce sociálního bydlení v Brně. Novou šanci do života tak dostali lidé žijící do té doby na ulici, v noclehárnách nebo azylových domech,“ popsal náměstek primátorky Robert Kerndl a dodal: „Sociální bydlení zahrnuje i pomoc sociálních pracovníků, kteří reagují na potřeby klienta a udržitelnost bydlení. Věřím, že kombinace kvalitního bydlení a sociální podpory pomůže lidem, kteří se ocitnou v nouzi, zlepšit život i v dalších oblastech. Může napomoci ke snížení sociálního vyloučení, stabilizaci financí, vzdělávání a zaměstnanosti nebo například zlepšit přístup ke zdravotní péči.“

Fyzická realizace projektu začala zahájením stavebních prací v červenci 2018 a skončila v září 2019. „Celkové náklady na rekonstrukci činily 28,9 milionů Kč, dotace by měla pokrýt 90 %, předpokládá se tedy ve výši 26 milionů korun. Její přijetí, kterým se zavážeme k udržitelnosti projektu (tedy k provozu bytů jako sociálních) po dobu 20 let, očekáváme v dubnu letošního roku,“ doplnil náměstek primátorky Oliver Pospíšil.

(zdroj: brno.cz)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Do regionu míří osm nových policistů

12:20 Mladá Boleslav: Do regionu míří osm nových policistů

Na Mladoboleslavsku bude více policistů. Od prvního února nastoupí do služby v našem regionu dalších…