Brno: Úpravy domu Lomená 48 pro sociální bydlení začnou příští rok

22.04.2021 15:47

Změna využití městského domu Lomená 48 na objekt sociálního bydlení, což je jeden ze strategických projektů města, pokračuje. Na letošek jsou plánovány administrativní úkony, jako je projektová dokumentace pro výstavbu parkoviště a příjezdové komunikace nebo vypsání veřejných zakázek souvisejících s úpravami budovy, stavební firmy mohou začít s pracemi příští rok.

Brno: Úpravy domu Lomená 48 pro sociální bydlení začnou příští rok
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

„Proměna bytového domu z 80. let ve vlastnictví města na objekt, který bude sloužit k trvalému bydlení seniorů, osob s pohybovým postižením, mladých dospělých či matek s dětmi a jako chráněné bydlení, pokračuje. Aktuálně jsme dnes vybrali dodavatele projektové dokumentace parkoviště a příjezdové komunikace, která bude k dispozici do 120 dnů. Následně, ještě letos, bychom chtěli začít hledat zhotovitele, stejně jako další firmy, které provedou menší demoliční práce, a především vnitřní úpravu budovy. Všechny činnosti by měly probíhat souběžně,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Zakázku na projektovou dokumentaci pro výstavbu parkoviště a příjezdové komunikace získala firma Viapont, která uspěla s nabídkovou cenou 763 750 korun bez DPH.

„Dům na Lomené 48 má osm nadzemních podlaží a suterén a je v něm 40 ubytovacích jednotek velikostí 1+1, 1+2 a 1+3. Celkové dispoziční řešení se měnit nebude. Dojde ke změně výtahu, který je nutné rozšířit tak, aby byl využitelný pro přepravu kočárků, a dojde také k modernizaci elektronických rozvodů. Uvažujeme také o případné výměně kuchyňských linek,“ připomněl plány města náměstek primátorky Robert Kerndl.

(zdroj: brno.cz)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Město předalo fotbalový stadion stavební firmě

11:27 Hradec Králové: Město předalo fotbalový stadion stavební firmě

Hradecký fotbalový stadion v Malšovicích se během následujících týdnů promění ve staveniště, areál d…