Brno: V Kníničkách vznikne domov pro tři desítky seniorů

19.04.2018 12:01

Devatenáct bytů pro zhruba třicet dva seniorů vyroste v Kníničkách na místě bývalého areálu VUT. Rada města Brna dnes schválila záměr jeho výstavby a pro zpracování projektové dokumentace vybrala nabídku Ing. Michala Palaščáka.

Brno: V Kníničkách vznikne domov pro tři desítky seniorů
Foto: Brno-stred.cz
Popisek: Nová radnice v Brně
reklama

Kníničská lokalita Dolní Louky bude po zbourání bývalého areálu VUT nově využita podle objemové zastavovací studie ateliéru Chybík + Kryštof associated architects. „Vznikne na ní domov pro seniory, mateřská škola a ParaCENTRUM Fenix,“ uvedl první náměstek primátora Petr Hladík.

Dům pro seniory je navržen v podobě dvou dvoupodlažních objektů. Uvnitř budou jedno- a dvoupokojové byty upravené pro komfortní bydlení seniorů i zázemí pro komunitní soužití: společenská místnost s kuchyňkou a WC. Mezi domy vznikne pobytový vnitřní dvůr a jednopodlažní víceúčelový pavilon, který dává příležitost ke konání různých kulturních a společenských akcí nebo jen ke každodennímu setkávání obyvatel. K dispozici budou také podzemní garáže. Celý objekt bude bezbariérový.

„Cena vzejde na základě projektové dokumentace. Předběžné náklady jsou vyčísleny na 52,5 milionů korun. Finance na stavbu máme zajištěny. Půjde-li vše podle plánů, mohli by senioři začít obývat novostavbu před koncem roku 2020,“ doplnil Petr Hladík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Město má webový katalog sociálních služeb

21:23 Frýdek-Místek: Město má webový katalog sociálních služeb

Snadnější orientaci v oblasti nabídky sociálních služeb a navazujících aktivit na území města nabíz…