„Brno se stává po Praze druhým českým městem, které na tento prestižní grant dosáhlo. Završuje se tak rok intenzivní práce. Osobně věřím, že město v tomto konsorciu dokáže svým občanům přinést nejen vyšší kvalitu života a nová pracovní místa, ale i úspornější a šetrnější provoz Brna,“ komentuje primátor města Brna Petr Vokřál.
Brno bude na tomto projektu spolupracovat s pěti evropskými městy – holandským Rotterdamem, skotským Glasgow, švédskou Umeou, polským Gdaňskem a italskou Parmou. Řešení projektu bude podpořeno výzkumnými kapacitami a zkušenostmi ze špičkových evropských institucí jako jsou např. Vídeňský technologický institut AIT, University of Strathclyde v Glasgow nebo Erasmus University v Rotterdamu.
„Díky projektu RUGGEDISED získává město Brno přístup k unikátním znalostem a zkušenostem evropských lídrů v oblasti Smart City. Nejdůležitější je možnost intenzivní pětileté spolupráce, během níž by v Brně měly vzniknout první chytré čtvrti. Oblast brněnského výstaviště, Jižního centra nebo např. Špitálky mohou být rozvíjeny v nové sociálně, ekonomicky i energeticky udržitelné městské části. Jsem rád, že jsme se stali součástí tak prestižního konsorcia, jež technologie nevnímá jako cíl, ale jako nástroj jak pozitivně měnit naše město,“ říká náměstek pro oblast Smart City Jaroslav Kacer.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV