Bystřice pod Hostýnem: Setkání v zámeckém parku

26.07.2018 11:30

Bystřice pod Hostýnem slavila 650. výročí svého vzniku. V rámci víkendových oslav se 9. června 2018 uskutečnilo 2. veřejné setkání k projektu „Aktualizace procesu komunitního plánování sociálních služeb v ORP Bystřice pod Hostýnem“.

Bystřice pod Hostýnem: Setkání v zámeckém parku
Foto: Bystřice pod Hostýnem
Popisek: Bystřice pod Hostýnem

Pro prezentaci dosavadních výsledků procesu komunitního plánování nemohl být vybrán vhodnější termín. Ideální příležitost připomenout všem, kteří vyrazili do ulic, jak je důležité pomáhat sociálně znevýhodněným spoluobčanům. V zámeckém parku koordinátorka projektu, Marcela Porvazníková, připravila pro účastníky oslav opravdu pěkný informační koutek. V něm přehledně představila organizační strukturu komunitního plánování zdejšího ORP a analýzy zachycující současnou situaci v oblasti sociálních služeb.

K nahlédnutí bylo také video a zpráva z úspěšné akce „Projedeme město s vozíčkářem“, kdy byla mapována bezbariérovost vybraných tras, vchodů do institucí a obchodů. Nedílnou součástí veřejného setkání byly panely představující činnost poskytovatelů sociálních služeb, kteří zde působí. Kolemjdoucí tak měli možnost se s nimi seznámit a přímo na místě se na jejich zástupce obrátit s jakýmkoliv dotazem.

Že je Bystřice pod Hostýnem jedním z míst, kde není sociální cítění a snaha pomoci znevýhodněným jen prázdným slovem, dokázali svou přítomností i zástupci vedení města starosta Mgr. Zdeněk Pánek a zejména pak vedoucí sociálního odboru Mgr. Marcela Vegrichtová. I díky jejich podpoře se může síť sociálních služeb v rámci komunitního plánování nadále rozvíjet a pružně reagovat na potřeby těch, kteří pomoc opravdu potřebují.

Projekt „Aktualizace procesu komunitního plánování sociálních služeb v ORP Bystřice pod Hostýnem“ je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litoměřice: Obnova veřejného osvětlení přinese výraznou úsporu

20:27 Litoměřice: Obnova veřejného osvětlení přinese výraznou úsporu

Úsporu elektrické energie až o 90 % přinese městu Litoměřice projekt „Obnova soustavy veřejného osvě…