Česká Lípa: Les na Holém vrchu čekají změny

29.01.2020 19:53 | Zprávy

301 metrů vysoký Holý vrch a přilehlý les je oblíbeným cílem procházek Českolipanů. K úpatí kopce vede pozvolná cesta, na vrcholu se nacházejí zbytky zdí vyhlídkové restaurace, která v roce 1970 vyhořela. Bohužel i zdejšímu lesu se nevyhnul kůrovec, který napadl zdejší smrky a modříny.

Česká Lípa: Les na Holém vrchu čekají změny
Foto: ceska-lipa.info
Popisek: Česká Lípa

Společnost Městské lesy Česká Lípa tak musí všechny napadené stromy pokácet. Kromě toho se však chystá vybudovat na Holém vrchu nové informační tabule s lavičkami a obnovit a prodloužit zdejší cestu.

Stromy, které jsou určeny ke kácení, jsou už nyní barevně označeny. Společnost předpokládá, že kácet v oblasti bude v průběhu února a března. „V době kácení budou místa ohraničena páskou a označena cedulkami, nicméně i tak prosíme všechny občany, aby dbali v místě zvýšené bezpečnosti. Po vykácení všech napadených dřevin budeme řešit zabezpečení i těch stromů, které tam zůstanou. Přijdou totiž o určitou část ochrany ostatních vzrostlých stromů a my musíme mít jistotu, že nebudou ohrožovat občany nebo jejich majetek,“ vysvětlil jednatel společnosti Městské lesy Česká Lípa Petr Kreisinger a doplnil, že vykácená místa budou samozřejmě znovu zalesněna.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mírová dohoda

Vy to, s čím nyní přichází USA považujete za mírovou dohodu? Já to vidím tak, že vlastně jen nechává Ukrajinu napospas Rusku. Nebo v čem je podle vás kompromisní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český Krumlov: Zastupitelé schválili koupi hotelu Vltava

16:09 Český Krumlov: Zastupitelé schválili koupi hotelu Vltava

Město získá strategicky umístěnou budovu v přímém sousedství městského úřadu.