Česká Lípa: Město a podnikatelské subjekty by měli být partnery

17.01.2021 8:38

Starostka České Lípy Jitka Volfová se ve středu 13. ledna sešla s předsedou představenstva Okresní hospodářské komory Česká Lípa Petrem Skokanem. Společně probírali možnosti, jak v této nelehké době pomoci podnikatelům. Zároveň se dohodli na užší spolupráci.

Česká Lípa: Město a podnikatelské subjekty by měli být partnery
Foto: ceska-lipa.info
Popisek: Česká Lípa
reklama

„Podnikatelé to v této době nemají lehké, a proto je třeba jim pomoci. Život ve městě tvoří také oni, jejich malé podniky, krámky, řemesla a služby. Bez nich by především centrum města bylo prázdné. Je třeba tyto subjekty podpořit, ale při přemýšlení o podpoře je nutné dozvědět se přímo od nich, co by nejvíce potřebovali, aby pomoc byla účelná. Proto jsme se s Petrem Skokanem sešli a řešili konkrétní návrhy a připomínky místních podnikatelů i to, jak může město přispět k tomu, aby jejich návrhy byly vyslyšeny,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová a doplnila, že se společně dohodli na pravidelných čtvrtletních schůzkách, na které by měli být přizváni také podnikatelé, kterých se bude projednávané téma přímo týkat.

Kromě podpory podnikatelů přišla na schůzce řeč také na elektronizaci městského úřadu. Touto záležitostí se město již delší dobu zabývá. „Celý svět se přesunul do on-line prostředí. Možnost vyřídit si většinu věcí online vnímám jako skvělý nástroj pro občany, který značně usnadní a urychlí vyřizování jejich žádostí,“ doplnila starostka. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České Budějovice: U Černé věže bude sídlit švec

6:32 České Budějovice: U Černé věže bude sídlit švec

Rada města schválila pronájem prostoru sloužícího k podnikání v objektu U Černé věže 346/26.