Česká Lípa: Město opraví schody u kostela Narození Panny Marie

07.02.2024 22:31 | Tisková zpráva
autor: PV

Katastrofa, ostuda, nebezpečí pro chodce. Takto jsou občany často označované schody u kostela Narození Panny Marie na Palackého náměstí v České Lípě. Schody jsou v havarijním stavu a nutně potřebují opravit. Až doteď neumělo město v této situaci pomoci, protože schody nebyly v jeho majetku. Zastupitelé však na lednovém jednání schválili bezúplatné nabytí těchto pozemků do majetku města. Schody se tak dočkají opravy.

Česká Lípa: Město opraví schody u kostela Narození Panny Marie
Foto: ceska-lipa.info
Popisek: Česká Lípa

Město s církví dlouhodobě jednalo o opravě schodů, na celkovou rekonstrukci však církev neměla finanční prostředky. Bylo by tedy nutné opravovat schody po etapách. „Schody před kostelem Narození Panny Marie používají denně stovky Českolipanů. Jsem proto ráda, že se podařilo schody získat do majetku, díky čemuž budeme moci schody opravit a zvelebit celý prostor. Jednáme zároveň také o odkupu části chodníku u podchodu do ulice 28. října, který je též v katastrofálním stavu. V letošním roce již máme v rozpočtu připravené finanční prostředky na odkup, protože ani tento chodník nebyl v majetku města. Věřím, že se vše povede a na místě nyní nevzhledného koutu našeho města vznikne krásný prostor,“ uvedla starostka města Česká Lípa Jitka Volfová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.