Česká Lípa: Město vybuduje chodník na místě zbouraného podchodu

06.06.2020 20:33

Dvacet pět metrů dlouhý a tři metry široký chodník z betonové dlažby vybuduje město na místě zbouraného podchodu na autobusové nádraží v České Lípě. Chodník tak propojí autobusové nádraží s Bulharskou ulicí. Českolipští radní na svém květnovém zasedání přidělili veřejnou zakázku firmě DOKOM FINAL s.r.o., která chodník vybuduje za 230 tis. Kč. Se stavbou by se mělo začít v polovině června.

Česká Lípa: Město vybuduje chodník na místě zbouraného podchodu
Foto: ceska-lipa.info
Popisek: Česká Lípa
reklama

Demolice nevzhledného podchodu, jehož vzhled dlouhá léta občany trápil, probíhala v režii státní organizace Správa železnic, se zemí byl podchod srovnán v polovině dubna.  Na místě zbořeného podchodu je nyní pouze zhutněná zemina. Ačkoli se tudy dá projít, prosíme občany, aby se tomuto místu s ohledem na vlastní bezpečnost vyhnuli a pro bezpečný přístup na autobusové nádraží využívali i nadále odbočku z ulice 5. května.

„Jakmile bude naše část chodníku hotová, naváže na nás firma BUSCOM, která je majitelem autobusového nádraží, a kompletně opraví celý chodník na zdejším výstupišti. Zároveň s firmou jednáme o spolupráci na stavbě chodníku, který by autobusové nádraží přímo propojil s nádražím vlakovým. Na toto téma připravujeme memorandum, které pak předložíme ke schválení zastupitelům,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Město rekonstruuje pomník na náměstí Svobody

19:31 Jihlava: Město rekonstruuje pomník na náměstí Svobody

Restaurátor bude celé prázdniny pracovat na obnově a opravách Pomníku vítězství Rudé armády. Město z…