Česká Lípa: Na památník neustále útočí vandalové

17.06.2011 18:34

Město Česká Lípa v roce 2004 vybudovalo v areálu základní školy na Špičáku památník, který je věnován sedmnácti židovským obětem pochodu smrti z tábora Schwarzheide v roce 1945. Celková náklady na jeho vybudování vyšly město na 634 tis. Kč. V posledních letech se však stal památník častým terčem vandalů.

Česká Lípa: Na památník neustále útočí vandalové

„V září 2009 byla krádeží a poškozením bronzových hvězd způsobena škoda ve výši 32 tis. Kč. V červenci 2010 pak došlo k poškození hned dvakrát a škoda byla vyčíslena na necelých 57 tis. Kč," vypočítává Martina Matějíčková, referent investic. „Další poničení památníku jsme pak zaznamenali v květnu 2011, kdy způsobená škoda sahala ke 40 tis. Kč." Celkové škody tak přesáhly částku 120 tis. Kč. Od roku 2010 jsou přitom bronzové hvězdy vyměněny za plastové.

Naposledy byl památník opraven 27. května letošního roku. V původním stavu však zůstal pouhých čtrnáct dnů, než si jej opět všimli vandalové a způsobili škodu ve výši cca 10 tis. Kč. „Prosíme proto občany a především žáky přilehlé školy o všímavost, aby k případným dalších škodám nedocházelo. Pokud by se v okolí památníku pohybovaly podezřelé osoby, neváhejte kontaktovat městskou nebo státní policii," vyzývá M. Matějíčková.

Další zprávy z České Lípy čtěte ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mucl.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyškov: Školy mají nové střechy i oplocení

21:17 Vyškov: Školy mají nové střechy i oplocení

Vyškovské mateřské a základní školy tradičně přes letní a částečně i podzimní měsíce měnily svou tvá…