Česká Lípa: Zastupitelé podpořili kino i Středisko výchovné péče

01.03.2021 16:43

Částkou 660 tis. Kč podpořili českolipští zastupitelé dvě instituce, které žádaly o individuální dotace z městského rozpočtu. Jedná se o tradiční žadatele, které město Česká Lípa podporuje opakovaně. Ze získaných peněz oba subjekty pokryjí především náklady na provoz.

Česká Lípa: Zastupitelé podpořili kino i Středisko výchovné péče
Foto: ceska-lipa.info
Popisek: Česká Lípa
reklama

Prvním úspěšným žadatelem je Středisko výchovné péče Česká Lípa, kterému zastupitelé přidělili částku 150 tis. Kč. Středisko výchovné péče sídlí v domově mládeže v Havlíčkově ulici a pracuje primárně s dětmi, dospívajícími a jejich rodinami v obtížných životních situacích. Zároveň však poskytuje poradenské služby a podporu také školám a pedagogickým pracovníkům. Své služby středisko poskytuje zdarma. Peníze získané od města vynaloží na úhradu nájemného, platby za energie nebo na nákup psychologických a terapeutických pomůcek.

Anketa

Stydíte se před zahraničím, jak Česko zvládá covid-19?

28%
72%
hlasovalo: 14953 lidí

Druhým tradičním žadatelem je českolipské kino Crystal, které je nyní již několik měsíců zavřené kvůli protiepidemickým opatřením. Provozovatel kina z městského rozpočtu získal 510 tis. Kč, což je o 110 tis. Kč víc než v roce předchozím. Cílem města je, aby byl provoz kina zachován i v následujícím období a nedošlo k výraznému navýšení ceny za vstupné.

„Oba žadatelé poskytují našim občanům jedinečné a nenahraditelné služby, i když každý v jiné oblasti. Naším cílem je tyto služby ve městě udržet, zvlášť teď, kdy je zejména další fungování kina bezprostředně ohroženo pandemií koronaviru. Jelikož ani jeden z žadatelů nesplňuje podmínky dotačních programů, řeší město jejich podporu formou individuální dotace zařazené do rozpočtu. Jsem ráda, že se daří v těchto záležitostech najít mezi zastupiteli shodu a město tak může tyto subjekty dlouhodobě podporovat,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové chystá nové mantinely na zimním stadionu

8:33 Hradec Králové chystá nové mantinely na zimním stadionu

Během letních měsíců by měly být v hradeckém zimním stadionu instalovány nové elastické mantinely vč…