Česká Lípa bude mít novou knihu o městě

26. 2. 2021 6:32

Vydání nové knihy o městě v současné době připravuje město Česká Lípa prostřednictvím svého Regionálního turistického informačního centra. Kniha s názvem „Česká Lípa zblízka“ autorského kolektivu okolo Jaroslava Kocourka vyjde letos před začátkem hlavní turistické sezony.

Česká Lípa bude mít novou knihu o městě
Foto: ceska-lipa.info
Popisek: Česká Lípa
reklama

„Před několika lety vydalo město nádhernou, obsáhlou publikaci o České Lípě. Ta je velmi reprezentativní, ale chápu, že ne každý po ní sáhne, přinejmenším kvůli tomu, jak je velká, těžká a také nákladná. Nyní jsme se vydali jiným směrem, abychom nabídku vhodně doplnili. Chtěli jsme, aby Česká Lípa měla novou knihu se zajímavým obsahem, která bude mít příjemný formát a bude cenově dostupná. Všechna tato naše kritéria nová kniha s názvem Česká Lípa zblízka splňuje. Věříme, že knihu si rádi koupí jak občané města, tak turisté, kteří k nám zavítají,“ uvedl radní pro kulturu, sport a cestovní ruch Michal Prokop.

Anketa

Máte důvěru v Jana Hamáčka? (Hlasování od 25.2.2021)

16%
84%
hlasovalo: 14894 lidí

V knize se čtenáři dozvědí o historii města a také o významných stavbách, které tu máme. Svoji vlastní kapitolu má např. náměstí T. G. Masaryka, vodní hrad Lipý nebo augustiniánský klášter. V knize je také kapitola věnující se významné židovské komunitě, průmyslu nebo přírodě. Odborně na obsahu knihy spolupracoval místní historik Jaroslav Panáček a také Jiří Kratochvíl.

„Kromě textů se čtenáři mohou těšit na spoustu fotografií, ať už historických, nebo nově nafocených. Fotografie jsou pak doplněny také kreslenými řezy některých významných objektů, jejichž autorem je architekt Jaroslav Staněk. Právě on je autorem kreslené části malované mapy města Česká Lípa a nyní společně chystáme malovanou mapu Českolipska. Vytipovali jsme turistické cíle našeho regionu, zpracováváme texty a pan Staněk je zachytí svou názornou kresbou,“ dodala vedoucí Regionálního turistického informačního centra Květa Menclová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zábřeh: Nové parkoviště řeší stání pro auta i vsakování vody

21:10 Zábřeh: Nové parkoviště řeší stání pro auta i vsakování vody

Zábřežské přednádraží získalo na konci minulého roku novou podobu. U vlakového a autobusového nádraž…