Česká Třebová: V památkové zóně je nejbolavějším místem kostel sv. Jakuba

20.04.2019 9:41 | Zprávy
autor: PV

O stavu památkových objektů v Městské památkové zóně v České Třebové i o stavu krajského majetku v tomto městě jednal s vedením města 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje pro majetek, investice a kulturu Roman Línek. Při té příležitosti také pogratuloval chlapcům ze střední odborné školy VOŠ a SŠT, areál Skalka, kteří uspěli v celostátním kole soutěže České ručičky.

Česká Třebová: V památkové zóně je nejbolavějším místem kostel sv. Jakuba
Foto: rodinnevylety.cz
Popisek: Česká Třebová

„Zastupitelstvo tento týden schválilo programové dotace na kulturu, sport a cestovní ruch, které pomohou i v České Třebové. Městské muzeum například s přispěním našich dotací rekonstruuje krásnou sbírku asi 30 historických dámských čepců z Českotřebovska z přelomu 19. a 20. století. Na čelní stěně radnice pomůžeme s opravou pískovcového znaku města a dnes jsem přislíbil i naši pomoc při výspravách celkové fasády staré radnice,“ řekl Roman Línek a pokračoval: „Podobně jako ve všech dalších místech kraje, kde o to požádali, finančně přispějeme České Třebové také na opravu drobných křížků, které už po mnoho let provázejí naši krajinu.“

Česká Třebová má krásně opravenou Rotundu sv. Kateřiny, ale horší je to se stavem kostela sv. Jakuba přímo v městské památkové zóně. „Kostel je přirozených duchovním a kulturním centrem města, pořádá se tu i řada akcí pro veřejnost a potřebuje vyspravit zdi a obnovit fasádu. Město proto hledá možnosti, jak spojit síly a finance s biskupstvím, Ministerstvem kultury, krajem i soukromými dárci,“ informoval 1. místostarosta Dalibor Zelený. „Domluvili jsme se, že tuto finančně náročnou investici bychom měli společně směrovat do příštího roku,“ uvedl k tomuto tématu Línek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.