České Budějovice: Anděl letos přiletí online

28.11.2020 20:12

Z náměstí do prostředí sociálních sítí přeneslo město České Budějovice programy připravené pro blížící se adventní neděle. Neobvyklý způsob uchopení svátečního období byl vynucen současnými epidemiologickými opatřeními. Co vše město chystá v čase, kdy je omezen volný pohyb a platí zákaz kulturních akcí, představil náměstek primátora Juraj Thoma.

České Budějovice: Anděl letos přiletí online
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice
reklama

„Na adrese ZDE bude v neděli 29. listopadu v 18 hodin spuštěno online vysílání, které přinese pozdravy primátora města a českobudějovického biskupa, rozsvícení vánočního stromu, recitál koled Miroslava Stechera a jeho hostů. Z programu dalších adventních nedělí bych zmínil představení Betlémská hvězda z divadelní produkce Víti Marčíka, recitál Pavla Šporcla nebo pořad s betlémářem Jiřím Drhovským“.

Anketa

Jste pro otevření obchodů a restaurací?

59%
41%
hlasovalo: 21313 lidí

Součástí adventní nabídky budou i programy Jihočeského divadla. Soubor Malého divadla plánuje „divadelní jeviště na kolech“ nazvané Teatromat, s nímž obrazí parkoviště a obchodní centra. V záměru jsou i venkovní vánoční akce ostatních divadelních souborů, jejichž uskutečnění je ale odvislé od dalšího vývoje a míry rozvolňování.

Přílet anděla je v Českých Budějovicích každoročně očekávanou předvánoční událostí, kterou však nelze v současnosti uspořádat v tradičním pojetí.

„Jako vhodné alternativní řešení jsme zvolili sestřih záznamů z předchozích ročníků, které pro tyto účely sestaví a 5. prosince i odvysílá Jihočeská televize. Tento pořad bude k vidění i na zmiňované webové adrese města, respektive na městském Youtube kanálu. Třebaže takto nejde přenést atmosféra příletu anděla a vůni punče, věřím, že navodit sváteční náladu i tak dokážeme. Přeji nám všem, abychom důstojně vkročili do adventního období a těšili se na klidné prožití nadcházejících Vánoc,“ uvedl náměstek Thoma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Sbírka Vánoční strom vynesla téměř 63 tisíc korun

21:23 Frýdek-Místek: Sbírka Vánoční strom vynesla téměř 63 tisíc korun

Statutární město Frýdek-Místek pořádalo koncem roku 2020 již tradiční veřejnou sbírku „Vánoční stro…