České Budějovice: Demolice přístřešků před Družbou skončí dřív

23.08.2020 19:53

Od začátku prázdnin se na Pražské třídě v prostoru před Družbou konaly rozsáhlé demoliční práce, jejichž cílem bylo odstranění poškozených a technicky nevyhovujících přístřešků.

České Budějovice: Demolice přístřešků před Družbou skončí dřív
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice
reklama

„Vzhledem k tomu, že se jednalo o náročné a specifické práce za použití zdvihací techniky, bylo v prostoru před staveništěm po celou dobu rozsáhlé dopravní omezení. S tímto souviselo i dočasné zrušení autobusové zastávky, která je cestující veřejností velmi využívaná. Harmonogram prací byl podle smlouvy plánován tak, aby demolice byla ukončena a prostor předán do 5. září. Díky zvýšenému úsilí zhotovitele a důslednému dozoru ze strany úředníků odboru správy veřejných statků, se podařilo urychlit celý proces demolice a s ním spojených prací o 14 dní,“ konstatuje náměstek primátora Ivo Moravec s tím, že na posledním kontrolním dni bylo rozhodnuto, že frekventovaná autobusová zastávka bude zprovozněna s předstihem, a to už v ranních hodinách v úterý 25. 8. 2020.

„Dopravního omezení a uzavření zastávky bylo využito k opravě povrchu komunikace v prostoru před zastávkou. V následujících týdnech tam bude osazen přístřešek pro zvýšení komfortu občanů čekajících na autobus. Dále bude provedena údržba zeleně a podle nutnosti i opravy chodníku,“ dodává náměstek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak trochu jiný advent v Českém Krumlově

14:50 Tak trochu jiný advent v Českém Krumlově

Český Krumlov, tak jako jiná města v ČR, zrušil vzhledem k platným opatřením kulturní program Advent…