České Budějovice: Likvidace použitých potravinářských olejů a tuků bude zdarma

29.12.2012 11:41 | Zprávy

V rámci plnění komplexního plánu odpadového hospodářství města začala před nastávajícími vánočními svátky společnost .A.S.A. zdarma ekologicky likvidovat použité potravinářské oleje a tuky. Cílem nově nabízené služby je separace použitých olejů.

České Budějovice: Likvidace použitých potravinářských olejů a tuků bude zdarma
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice

"Častým jevem bohužel bývá, že do kanalizace putuje velké množství olejů, které způsobují komplikace v potrubí, proto .A.S.A. zajistí  jejich bezpečnou likvidaci, a to pomocí speciálních kontejnerů, umístěných zejména na konečných zastávkách MHD a u separovaných nádob. Zelené nádoby, označené příslušnou samolepkou, budou na předem určená místa přistaveny tento pátek 21. 12. 2012. Seznam lokalit, kde budou nádoby přistaveny, zahrnuje celé území města České Budějovice. Použité oleje a tuky musí být do nádob ukládány v pevných obalech, například v PET lahvích nebo uzavíratelných obalech od mléka," upozorňuje náměstek primátora Kamil Calta s tím, že použité potravinářské oleje a tuky budou recyklovány a použity třeba při výrobě biopaliv.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jan Lipavský byl položen dotaz

Výhružky Zelenského

Co říkáte na to, jak Zelenský vyhrožoval Orbánovi? Já chápu, že je naštvaný, možná už i vyčerpaný, ale nemyslíte, že to přehnal? Paradoxně tím nahrává podle mě protistraně a jen si tím uškodí. Nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Městské služby představily jarní novinky

16:21 Hradec Králové: Městské služby představily jarní novinky

S blížícím se příchodem jara zahájila společnost Hradecké služby pravidelný svoz bioodpadu od rodinn…