České Budějovice: Město plánuje záchytná parkoviště obsluhovaná MHD

19.04.2015 12:49

Do jednoho roku by České Budějovice mohly spustit systém záchytných parkovišť P+G a P+R. Ty by měly obsluhovat elektrobusy, které přepraví motoristy do centra města.

České Budějovice: Město plánuje záchytná parkoviště obsluhovaná MHD
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice
reklama

Zatím jsou vytipována parkoviště v docházkové vzdálenosti od centra u sportovní haly, na Dlouhé louce, u Dynama a vzdálenější v dojezdové vzdálenosti na místě bývalých kasáren v Jírovcově ulici a zvažují se i Žižkova kasárna, která město získala v loňském roce bezúplatným převodem. Projektanti ale nejdříve musí připravit plán úprav, které bude nutné provést, a město čeká i jednání s Armádou ČR.

Parkoviště by měla být placená, ale na motoristy čeká přeci jen malý dárek. „Na každém záchytném parkovišti by vznikla zastávka MHD. Chtěli bychom, aby motoristé mohli parkovací lístek využít zároveň jako jízdenku,“ uvedl místopředseda představenstva dopravního podniku Slavoj Dolejš.

Spojení parkovišť a centra města by měly zajišťovat ekologické elektrobusy. „Plánujeme pořídit 15 elektrobusů z grantu vypisovaného ministerstvem dopravy. Čekáme jen, až ho vypíše,“ doplnil Slavoj Dolejš.  Výběrové řízení na nákup vozů by se mohlo vypsat do půl roku a vozy by mohly být do roka k dispozici. Elektrobusy už dopravní podnik v centru města zkoušel v minulém roce, měl je zapůjčené z Lince.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: c-budejovice.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Polička: Vyměněna další svítidla v našem městě

21:49 Polička: Vyměněna další svítidla v našem městě

Druhá etapa výměny svítidel veřejného osvětlení za podpory dotace z programu Efekt je dokončena. Vym…