České Budějovice: Nová hra seznámí s životem na Vrbenských rybnících

07.01.2022 11:01 | Tisková zpráva

Vrbenské rybníky jsou oblíbeným cílem výletů a relaxace místních obyvatel, turistů i ornitologů, vede tudy naučná stezka a cyklostezky. Přírodní rezervace je domovem více než 190 druhů ptáků, některých i velmi vzácných. Milovníci přírody si nyní mohou při procházkách zahrát zábavnou a poučnou hru prostřednictvím aplikace Ptactvo Vrbenských rybníků.

České Budějovice: Nová hra seznámí s životem na Vrbenských rybnících
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice

Uživatelsky intuitivní aplikace je ke stažení zdarma na Google Play ZDE, pro iOS ZDE. Spouští se v okamžiku, kdy se hráč vyskytuje v blízkosti těchto vodních ploch. Není podstatné, zda vytipované ptáky potkáte živé, rozšířená realita v aplikaci vám je zobrazí na místě virtuálně.

„Aplikace vznikla díky dobré spolupráci města, společnosti Virtual Lab a Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity. Byli bychom rádi, aby sloužila především dětem, školákům, ale i celým rodinám a zábavnou formou přispěla k osvětě a poznání života ptáků ve zdejší oblasti. Uživatelé se seznámí s trasou naučné stezky, poznají blíže 15 druhů zde hnízdících ptáků a budou plnit připravené úkoly. Za jejich splnění si pak mohou vyzvednout v Turistickém informačním centru na radnici drobnou odměnu,“ sdělil náměstek primátora Ivo Moravec.

Aplikace je navíc atraktivní tím, že nabízí možnost rozšířené reality (AR). „Rozšířená realita (AR) je moderní technologie, která doplňuje svět kolem nás o data a informace. U mladé generace je velmi oblíbená a využívaná. Návštěvník Vrbenských rybníků si stáhne AR aplikaci do mobilu a v prostoru před sebou se mu v 3D zobrazí ptáci, kteří v oblasti žijí. Může poslouchat jejich zpěv a otestovat si znalosti v připraveném kvízu,“ vysvětlil Andrej Braguca ze společnosti Virtual Lab. Tato start-up společnost sídlí v Jihočeském vědeckotechnickém parku a připravuje praktická řešení ve virtuální a rozšířené realitě.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberec: Proběhla velká úklidová akce dobrovolníků

22:28 Liberec: Proběhla velká úklidová akce dobrovolníků

Statutární město Liberec opět podporovalo dobrovolníky, kteří se připojili k úklidové akci Ukliďme L…