České Budějovice: Platby za školy a družiny se nezvýší

15.05.2024 7:37 | Tisková zpráva

Pondělní zasedání rady města přináší dobrou zprávu rodičům, kteří mají děti předškolního a mladšího školního věku. Měsíční platby za mateřskou školu i školní družinu zůstanou stejné jako v letošním školním roce.

České Budějovice: Platby za školy a družiny se nezvýší
Foto: Zuzana Bednářová
Popisek: Náměstí v Českých Budějovicích

„Městský rozpočet zachování výše úhrad určitě unese, i když náklady stále stoupají. Rádi bychom pomohli mladým rodinám, a proto tyhle platby necháme stejné jako letos. Pokračujeme tak v naší strategii šetření peněženek občanů – dokázali jsme udržet stejné ceny vodného a stočného, jízdného MHD, svozu komunálního odpadu i vstupného na sportoviště. Cena tepla potom oproti jiným městům vzrostla jenom symbolicky,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky přes finance Petr Maroš.

Platba za mateřskou školu tedy zůstane na 420 Kč, školní družina bude stát od 100 do 230 Kč měsíčně. Město k tomuto pozitivnímu kroku přistoupilo i přesto, že byly zákonem stanoveny nové maximální možné částky, a to až 1 512 Kč u mateřských škol a 756 Kč u družin.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Dotace pro zemědělce

Dobrý den, ANO je prý proti tomu, aby získávání dotací pro zemědělce bylo navázáno na ekologické prvky. Zajímá mě proč jste proti? Vychází to z nějakého průzkumu, který dělal irozhlas. Na jednu stranu mi to přijde docela logické, ale nevím teda, co je těmi ekologickými prvky myšleno a zas je fakt, ž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Studenti UMPRUM se budou podílet na oživení míst ve městě

10:28 Hradec Králové: Studenti UMPRUM se budou podílet na oživení míst ve městě

Řešení náplavek, veřejného prostoru na Ulrichově náměstí či jiných míst ve městě, to je nyní v rukou…