České Budějovice: Vánoční soutěž lidi oslovila

02.03.2024 7:04 | Tisková zpráva

V loňském adventu České Budějovice vůbec poprvé pořádaly soutěž Vánoční město, která tematicky navázala na letní soutěž Rozkvetlé město.

České Budějovice: Vánoční soutěž lidi oslovila
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice

„Hlavním smyslem bylo motivovat občany k tomu, aby se zapojili do vytvoření krásného prostředí ve veřejném prostoru a tím si vzájemně udělali město hezčí. Soutěžilo se ve třech kategoriích – Vánoční okno, Volná kategorie a Naše ulice,“ rekapituluje náměstek primátorky Michal Šebek s tím, výherci dostanou finanční odměnu od dvou do deseti tisíc korun a vítěz může navrhnout úpravu veřejného prostoru do hodnoty 100 tisíc korun.

A jak to všechno dopadlo? „Celkem se přihlásilo 37 občanů. V kategoriích Vánoční okno a Volná kategorie bylo z čeho vybírat a my oceníme vždy prvních pět míst. V kategorii Naše ulice přišla pouze jediná přihláška a ta bohužel nesplnila očekávání hodnotící komise. Z tohoto důvodu se komise rozhodla v této kategorii nikoho neoceňovat. Hlavními hodnotícími kritérii byla nápaditost, originalita, jednoduchost, píle účastníků a vkusnost v duchu Vánoc. Osobně hodnotím přihlášené výzdoby a zájem o soutěž jako úspěšné. Viděl jsem po městě ještě další hezké, nepřihlášené. Budu moc rád, když tento ročník bude motivovat další a tato soutěž si najde pevné místo v našem čase vánočním. Těším se i na další navazující soutěž Rozkvetlé město toto léto. Všem, co se zapojili, ale i těm co se nezapojili, ale přesto veřejný prostor nám všem zvelebili, děkuji moc,“ dodává Michal Šebek.

Odměny budou vítězům předány v obřadní síni radnice ve středu 6. března 2024 od 16 hodin.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

spalovací motory

Kéž by se vám podařilo zrušit zákaz spalovacích motorů, ale upřímně, věříte tomu, že se vám to podaří? Jak toho chcete docílit? Zatím to nevypadá, že by EU chtěla zákaz zrušit. Nejsou to z vaší strany jen plané sliby před volbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Třebíč: Revitalizace koupaliště Polanka začala

22:09 Třebíč: Revitalizace koupaliště Polanka začala

Zástupce zhotovitelské společnosti METROSTAV DIZ a místostarosta Třebíče Miloš Hrůza podepsali smlou…