České Budějovice slaví, staly se Evropským hlavním městem kultury pro rok 2028

05.09.2023 16:28 | Tisková zpráva

Velkou radost zažily v pátek 30. 6. České Budějovice. Mezinárodní komise zvolila Budějovice Evropským hlavním městem kultury pro rok 2028. Prestižní titul je obrovskou šancí představit kulturní prostředí města a kraje celé Evropě. Zároveň je to po třinácti letech silný impuls pro kulturu v celé České republice. Ve finále soutěžily Budějovice a východočeský Broumov.

České Budějovice slaví, staly se Evropským hlavním městem kultury pro rok 2028
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Náměstí v Českých Budějovicích

"Mám ohromnou radost a jsem hrdá na to, že se České Budějovice staly Evropským hlavním městem kultury. Ocenění je nejen poctou pro naše krásné město, ale také výsledkem tvrdé práce, vášně a oddanosti celého našeho širokého týmu. Těšíme se na další kroky, čeká nás hodně práce. Je to výsledek více než dvou let usilovné práce celého týmu, místních politiků a zapojených organizací a jsme moc šťastní, že se městu podařilo titul získat.” sdělila primátorka Dagmar Škodová Parmová.

“Jsem velmi potěšen, že Budějovice uspěly. Tento úspěch s sebou přinese mnoho příležitostí pro rozvoj našeho regionu, vize a strategie kandidatury respektují naše kulturní bohatství. Investice do kulturních zařízení budou mít pozitivní vliv na kvalitu života ve městě i v kraji a je nezbytné, aby město mělo dostatečné kapacity a zdroje a bylo schopné implementovat a realizovat projekty spojené s titulem EHMK,” uvedl hejtman Martin Kuba.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Dobrý den.

Čeho se bojíte víc? STAČILA nebo SPOLU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Náchod: Užijte si léto na vlně v Kladském pomezí

22:05 Náchod: Užijte si léto na vlně v Kladském pomezí

Užijte si léto v Kladském pomezí naplno, čeká vás osvěžení u vody, výlety s dětmi, kulturní akce i s…