Český Krumlov: 15. ročník Krumlovského vodáckého maratonu je tady

06.10.2017 15:00 | Zprávy
autor: PV

Největší vodácký maraton v České republice - Krumlovský vodácký maraton - oslaví v roce 2017 již své patnácté narozeniny. Ve dnech 13. a 14. října na závodníky čeká 36 kilometrů dlouhá trať z Vyššího Brodu do Českého Krumlova, ale také zcela nová kategorie megaboard se startem v Rožmberku nad Vltavou.

Český Krumlov: 15. ročník Krumlovského vodáckého maratonu je tady
Foto: ckrumlov.info
Popisek: Panorama města Český Krumlov

S ohledem na rostoucí zájem o paddleboardy (plavidla SUP), se letos pořadatelé rozhodli o otevření nové kategorie - megaboard. Jedná se o velký SUP pro 6 až 8 osob. Závodníci na megaboardech budou startovat v Rožmberku nad Vltavou a čeká je 26 kilometrů dlouhá trať.

Na organizaci závodu se kromě dobrovolníků, nadšenců a kamarádů podílí také jeho závodníci z řad domácích oddílů SK Vltava Český Krumlov a Hanace Rafters České Budějovice. Na startu tak uvidíte například Karolínu Paloudovou - bronzovou medailistku z Mistrovsví světa juniorů ve sjezdu na divoké vodě a dvojnásobnou mistryni světa ze závodů družstev, Vojtěcha Skořepu - juniorského mistra světa ve sjezdu na divoké vodě, či Martina Nováka a Antonína Haleše - reprezentanty ve sjezdu na divoké vodě a medailisty z letošního Mistrovství Evropy v raftingu, kteří v letošním roce přivezli z Gruzie hned dvě medaile.

V pátek 13. října čekají závodníky divácky velmi atraktivní sprinty v centru Českého Krumlova. Samotný maraton odstartuje poté v sobotu 14. října ve Vyšším Brodě. Start ve Vyšším Brodě přinese letos jednu změnu, startovní linie pro lodě v kategorii K2 bude posunuta o pár desítek metrů po proudu tak, aby měly nejrychlejší lodě komfort pohodlného startu. Vše se samozřejmě promítne i na prvním jezu, kam lodě K2 přijedou s dostatečným časovým rozestupem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Vy věříte, že v bitcoinové kauze přijde nějaké rozřešení?

Jako právnička, jaké zákony byly podle vás porušeny? Jaké tresty mohou padnout? Pochybil podle vás jen Blažek nebo i někdo další? Kdo případně? Já myslím, že problém je, že politici za svá rozhodnutí nenesou trestní odpovědnost, že když způsobí nějakou škodu, nemusí jí platit. Nebo se pletu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Jedna budova pro magistrát? Město začíná prověřovat možnosti

16:21 Pardubice: Jedna budova pro magistrát? Město začíná prověřovat možnosti

Zastupitelstvo podpořilo zahájení přípravného procesu, který má prověřit možnosti budoucí centraliza…