Český Krumlov: Podle nových pravidel pro vjezd do pěší zóny se bude jezdit až na podzim

01.05.2018 17:04 | Zprávy
autor: PV

Nová pravidla pro vjezd do pěší zóny, která měla vejít v účinnost začátkem května, se po řadě diskuzí a podnětných připomínek ze strany obyvatel i podnikatelů posouvají na říjen. Rada města rozhodla přehodnotit nová pravidla tak, aby se s nimi uživatelé dokázali vypořádat v klidnějším posezónním období.

Český Krumlov: Podle nových pravidel pro vjezd do pěší zóny se bude jezdit až na podzim
Foto: ckrumlov.info
Popisek: Panorama města Český Krumlov

Změny v pravidlech pro vjezd do pěší zóny měly zmírnit dopravní zatížení v centru Českého Krumlova, kam denně vjede zhruba 1 150 aut. Na základě vyhodnocení dalších návrhů pro úpravu pravidel se nastavení nových pravidel posouvá z avizovaného termínu 1. května 2018 na 1. října 2018. „Dostali jsme mnoho zásadních podnětů, které jsou třeba zohlednit. Čas, který jsme posunem získali, využijeme k úpravám a zlepšení pravidel tak, aby byla akceptovatelná pro obyvatele i podnikatele," uvedl místostarosta Josef Hermann.

POPLATKY ZA VJEZD

Zastupitelstvo města schválilo zvýšení poplatků za vydání povolení k vjezdu do pěší zóny. Od 1. června 2018 zaplatí řidiči za jednorázový vjezd 100 korun; dlouhodobí uživatelé (taxi, shuttle busy apod.) za nepřetržitý vjezd 2000 korun měsíčně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Trapas

Nemyslíte, že je spíš až trapné, jak se vláda s prezidentem přetahuje? Já nechápu, proč věci, které fungovaly měnit a řešit místo toho, aby se řešilo to podstatné, co fakt tíží lidi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prachatice: Když hory spojují

19:47 Prachatice: Když hory spojují

Nádherná příroda Malé Fatry, pohostinnost kraje pod vrcholy hor, skvělá atmosféra a spousta společný…