Český Krumlov: Podle nových pravidel pro vjezd do pěší zóny se bude jezdit až na podzim

01.05.2018 17:04

Nová pravidla pro vjezd do pěší zóny, která měla vejít v účinnost začátkem května, se po řadě diskuzí a podnětných připomínek ze strany obyvatel i podnikatelů posouvají na říjen. Rada města rozhodla přehodnotit nová pravidla tak, aby se s nimi uživatelé dokázali vypořádat v klidnějším posezónním období.

Český Krumlov: Podle nových pravidel pro vjezd do pěší zóny se bude jezdit až na podzim
Foto: ckrumlov.info
Popisek: Panorama města Český Krumlov

Změny v pravidlech pro vjezd do pěší zóny měly zmírnit dopravní zatížení v centru Českého Krumlova, kam denně vjede zhruba 1 150 aut. Na základě vyhodnocení dalších návrhů pro úpravu pravidel se nastavení nových pravidel posouvá z avizovaného termínu 1. května 2018 na 1. října 2018. „Dostali jsme mnoho zásadních podnětů, které jsou třeba zohlednit. Čas, který jsme posunem získali, využijeme k úpravám a zlepšení pravidel tak, aby byla akceptovatelná pro obyvatele i podnikatele," uvedl místostarosta Josef Hermann.

POPLATKY ZA VJEZD

Zastupitelstvo města schválilo zvýšení poplatků za vydání povolení k vjezdu do pěší zóny. Od 1. června 2018 zaplatí řidiči za jednorázový vjezd 100 korun; dlouhodobí uživatelé (taxi, shuttle busy apod.) za nepřetržitý vjezd 2000 korun měsíčně.

Vydávání povolenek k vjezdu do centra má v kompetenci městská policie. „Platnost povolení z roku 2017 se prodlužuje do konce září 2018, tj. povolení pro rok 2018 a 2019 bude vydáváno od října 2018," uvedl velitel českokrumlovské městské policie Jan Šítal.

Pro vyřízení nového povolení je potřeba vyplněná žádost o vydání povolení, trvale bydlící osoby musí doložit občanský průkaz a technický průkaz vozidla. Vlastníci nemovitostí s trvalým bydlištěm mimo pěší zónu, nájemci nemovitostí dokládají občanský průkaz, technický průkaz vozidla a doklad dokazující vztah k nemovitosti (kupní smlouva, výpis z katastru nemovitostí, nájemní smlouva atd.).

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vsetín: Otevření dopravního terminálu a nového podchodu pod železnicí

11:33 Vsetín: Otevření dopravního terminálu a nového podchodu pod železnicí

Ve Vsetíně se dnes uskutečnilo slavnostní otevření společného odbavovacího terminálu pro železniční …