Český Krumlov: Prelatura najde nové uplatnění

20.11.2017 19:48

Začátkem října Rada města projednala a vzala na vědomí doplnění koncepce rozvoje knihovny o záměr využití celého areálu Prelatury pro potřeby Městské knihovny v Českém Krumlově.

Český Krumlov: Prelatura najde nové uplatnění
Foto: ckrumlov.info
Popisek: Panorama města Český Krumlov

To je důležitý krok k realizaci nové náplně a rozšíření nabídky knihovny pro místní obyvatele. V materiálu, který je dostupný na webových stránkách knihovny, je kromě analýzy stávajícího stavu, jeho výhod a nevýhod navržena vize nového využití celého areálu, která navazuje na stávající provoz a dále jej rozšiřuje. Klíčovými body vize je v prvé řadě rozšíření nabídky kulturních a vzdělávacích akcí, zřízení trvalé učebny a vybavení adekvátním technickým zařízením pro výuku a práci s informačními technologiemi, posílení spolupráce s městem v podobě oficiálních akcí v Prelatuře či příznivější cenová politika pronájmů Prokyšova sálu a přilehlých menších sálů. Klíčovou podmínkou pro zdárné naplnění vytčených cílů je však celková rekonstrukce. V rámci projektové přípravy byla během měsíce září kompletně a nejmodernější technikou zaměřena celá Prelatura od krovu po sklepy. Tato plánová dokumentace bude podkladem pro zadání studie na další využití areálu. Tato studie by měla již konkrétně naznačit nové využití jednotlivých prostor a případné nároky na dispoziční či funkční úpravy.

I v průběhu přípravy důležitých koncepčních materiálů však v knihovně nezahálí. Na oddělení pro dospělé v září zřídili novou odpočinkovou zónu, příjemný obývák knihovny. Knihovna myslí i na naše nejmenší, pro které je na oddělení pro děti nový koutek s příjemným posezením a spoustou hraček. A pro zvýšení pohodlí návštěvníků knihovny při besedách a přednáškách do konce roku pořídí i nové židle.

„Pevně věříme, že všechny tyto kroky podpoří naši snahu být pro místní obyvatele atraktivním a přátelským kulturním srdcem města," uvádí ředitel knihovny Martin Nechvíle.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový Bor: Ve městě jsou další kontejnery na sběr kovů a skla

20:32 Nový Bor: Ve městě jsou další kontejnery na sběr kovů a skla

Město Nový Bor rozšířilo počet míst, kam mohou lidé odevzdávat vytříděné kovové obaly a bílé sklo. Š…