Český Krumlov: Vydejte se na Cestu za hvězdami

30.11.2022 18:35 | Tisková zpráva

3+ galerie v areálu klášterů zahájila letošní advent velkolepě. Nová výstava s názvem Cesta za hvězdami představuje poprvé v Česku dílo mezinárodně oceňovaného ilustrátora dětských obrázkových knížek Štěpána Zavřela (1932–1999), žáka Jiřího Trnky, který se stal hvězdou evropské dětské knihy.

Český Krumlov: Vydejte se na Cestu za hvězdami
Foto: ckrumlov.info
Popisek: Panorama města Český Krumlov

Desítky originálů zapůjčených z Itálie jsouk vidění do 30. dubna 2023 v českokrumlovských klášterech, kde obohatí dlouhodobý projekt 3+ galerie –Sbírku ilustrací pro děti.

Nová výstava s programem pro děti je poctou Štěpánu Zavřelovi (1932–1999), jednomu z nejvýznamnějších českých ilustrátorů, který po sobě zanechal výraznou uměleckou stopu daleko přesahující hranice naší země. Tento ilustrátor, animátor, grafik, malíř a spisovatel se proslavil celou řadou ikonických dětských knih, které vycházely v desítkách světových jazyků v milionových nákladech a získaly celou řadu prestižních ocenění. Odkaz Štěpána Zavřela uchovávají dvě muzea v Itálii a jsou po něm pojmenované ulice, náměstí či mezinárodní letní ilustrátorská škola Le Immagini della Fantasia – Fondazione Štěpán Zavřel v severoitalském městečku Sarmede, jež v tomto roce slaví jubilejní čtyřicáté výročí. V rámci oslav se koná i výstava v Českém Krumlově.

Anketa

Skončí válka na Ukrajině v roce 2023?

57%
43%
hlasovalo: 17275 lidí

„Zapůjčení sbírky je pro nás velká čest a zejména příležitost. Můžeme tak doma v České republice představit návštěvníkům českého autora, který svým uměním zaujal v zahraničí natolik, že jeho jméno nesou městské části daleko od jeho rodné země. Navíc naše galerie vlastní několik Zavřelových ilustrací, tak je nejnovější výstava perfektně doplňuje,“ říká kurátor Klášterů ČK Ivo Janoušek.

Nedílnou součástí výstavy je i doprovodný program pro děti. Oblíbená Hra fantazie přiblíží ilustrované příběhy a nejrůznějšími úkoly zabaví i nejmenší. Desky plné hracích karet a malá odměna k tomu udělají radost každému, kdo si přijde výstavu nejenom prohlédnout, ale i užít. Pro děti od 3 let je v prostorách nově připravena kreativní herna s obrovskou molitanovou stavebnicí, knihovnou plnou obrázkových knížek a plochou pro hraní her a malování.

Výstavní projekt Štěpán Zavřel, Cesta za hvězdami připravily v rámci mezinárodní spolupráce město Český Krumlov, Kláštery Český Krumlov, Střední umělecko-průmyslová škola sv. Anežky České a Fondazione Štěpán Zavřel Sarmede. Hlavním partnerem je rámařská firma Larson-Juhl.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Zbyněk Stanjura byl položen dotaz

Oddluženi

Dobrý den proč nemají občané stejné podmínky jak firmy co jdou do insolvence ?? Proč nestačí splatit 30% dluhu do 7 let ??

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvůr Králové nad Labem do oprav vodovodů a kanalizací investuje 27 milionů Kč

21:11 Dvůr Králové nad Labem do oprav vodovodů a kanalizací investuje 27 milionů Kč

Město Dvůr Králové nad Labem každoročně investuje do obnovy vodohospodářské infrastruktury miliony k…