„Jde o zajištění bezpečnosti hlavně kolem parkovišť, kde evidujeme nespočet stížností od obyvatel i návštěvníků, že je bezdomovci neustále atakují," uvedl starosta Dalibor Carda.
Městská policie na řešení tohoto problému nemá kapacity, v létě je všech jedenadvacet strážníků plně vytíženo, a proto vznikla dohoda mezi městem a společností Českokrumlovský rozvojový fond, která zajistí, že bude na nezbytně nutnou dobu zjednána bezpečnostní agentura, aby eliminovala nepatřičné výpady lidí bez domova směrem k místním a turistům.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


