Český Těšín: Děti k moři, senioři do lázní

26.02.2017 9:36

Také letos se někteří rodiče rozloučí se svými ratolestmi, aby je poslali na letní pobyt do Chorvatska, který každoročně pořádá město Český Těšín. Pobyty jsou hrazeny z rozpočtu města. Rodiče mají poslední dva dny na odevzdání přihlášky.

Český Těšín: Děti k moři, senioři do lázní
Foto: tesin.cz
Popisek: Český Těšín

„Zájem je už nyní velký. Loni byl výrazný propad, kdy se rodiče obávali vývoje situace v jižní části Evropy. Celkem letos vypravíme 80 dětí,“ uvedla referentka Karin Pribulová. Zahraniční pobyty pro děti proběhnou v červenci ve dvou turnusech. Na jejich organizaci město spolupracuje s Domem dětí a mládeže v Českém Těšíně. Pobyty jsou hrazeny z rozpočtu města. Přihlášky přijímá Odbor školství a kultury do 28. února.

Základní podmínky: účastník je občanem Českého Těšína, účastník v době pobytu bude mít minimálně 8 let a maximálně 14 let. Přednostně budou vybrány děti, které se doposud nikdy nezúčastnily zahraničních pobytů financovaných z rozpočtu města Český Těšín. Účastníci hradí finanční příspěvek ve výši 1.000,- Kč mimo dětí z rodin, kterým je poskytována pomoc v hmotné nouzi k datu odevzdání přihlášek.

Současně vedení města potvrdilo, že bude pokračovat v projektu „Ozdravné pobyty pro seniory města Český Těšín“.

Do Luhačovic odjede letos 132 českotěšínských důchodců, a to ve třech turnusech: v květnu a červu. V lázních čeká na účastníky bohatý kulturní program, dobré jídlo a základní procedury. Závazné přihlášky jsou k dispozici na odboru sociálním do konce března.

Akce je plně hrazena z prostředků města a je poskytnuta příjemcům důchodu, což musí být jediný jejich zdroj příjmu, s trvalým bydlištěm na území města Český Těšín.

Opakované poskytnutí pobytu není možné

Při podání přihlášky je nutné předložit platný doklad totožnosti, oznámení o výši důchodu na rok 2017, v případě výročí svatby oddací list.

Pro velký zájem může být vyhověno žadatelům pouze jednou, přednostně pak účastníkům, kteří se letos dožívají životního nebo manželského jubilea. Při vysokém počtu přihlášených mají přednost starší senioři.

Opakované poskytnutí pobytu hrazeného z prostředků města není možné a tato zásada je přísně evidována. Doprava účastníků je zajištěna zdarma autobusem z autobusového stanoviště v Českém Těšíně.

Letos to bude čtrnáctý ročník ozdravných pobytů seniorů a celkem se již rekreovalo na náklady městské pokladny více než dva tisíce občanů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příbram: Ve městě je více než sto nových parkovacích míst

15:36 Příbram: Ve městě je více než sto nových parkovacích míst

V průběhu několika týdnů vzniklo ve městě přes stovku nových parkovacích míst. Nejvíce jich je v uli…