„Zájemci chodili průběžně, občas museli někteří chvilku počkat, aby měli možnost se individuálně poradit s pracovníky krajského úřadu a dotazovat se jich na cokoli, co se týkalo kotlíkových dotací,“ potvrdila referentka ochrany ovzduší a zemědělství Irena Kostelencová.
Současné kotlíkové dotace jsou jedinečné a neopakovatelné v tom, že mohou lidem pokrýt až 95 procent z celkových způsobilých výdajů, které mohou činit max. 150 tisíc korun, a to díky finanční podpoře státu, kraje i obcí. Například příspěvek města Český Těšín činí 5 % , tj. maximálně 7500 korun, z celkových způsobilých výdajů na výměnu 1 starého kotle na pevná paliva v rodinném domě na území města za modernější, ekologičtější zařízení.
Zákon o ochraně ovzduší počítá se zpřísňováním podmínek pro domácí topeniště. Od září v roce 2022 už nebude možné topit starými klasickými prohořívacími kotli pod hrozbou vysoké pokuty, lidé si budou muset pořídit nové, takže teď mají jedinečnou šanci získat je téměř zadarmo.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV